Free

A tápláló ételhez elengedhetetlen a jó alapanyag: lehet a minőséget új technológiákkal fokozni? – Videó

Szádeczky-Kardoss Klára | 2023-04-16
Egy sikeres vállalkozáshoz 30 százalék tehetség és 70 százalék munka kell? Egy innovációra törekvő cégnél ráadáasul a szellemi kapacitás minősége is elengedhetetlen. Most a bedrock.farm „21. századi kertészek” vállalkozását ismerheted meg a Design Terminal innovációs ügynökség Optimists first! című sorozatának 3. évadának negyedik epizódjából.

A bedrock.farm olyan szolgáltatáscsomagot nyújt beltéri, kontrollált környezetű kertészetek számára, amellyel egy új termék piacra viteli költségét tudják akár megfelezni. Tápláló, biztonságos és elérhető ehető növényeket termesztenek szezonalitás nélkül, igényre szabva, lokálisan. A technológiájuk felhasználásával jó alapanyagokat tudnak biztosítani, nemcsak maguknak, hanem az utánuk következő generációnak is.

A vállalkozások sikeréhez nincs tökéletes recept, és nem születik mindenki vállalkozónak. Van azonban valami, ami az Optimists first! című sorozatának szereplőiben is közös: töretlen optimizmussal inspirálnak egyéneket és közösségeket.

A bedrock.farm megalapítása

Ennél szebben nem is indulhatna egy sikersztori: Balázs Bence és Szűcs Endre, a bedrock.farm alapítói az első salátákat egy IKEA-s dobozban ültették el Endre anyukájának a nappalijában. Mára pedig már 15 fős csapattal, egy 100 négyzetméteres pincegazdaságban összesen 170 négyzetméternyi területen termesztenek zöldségeket, fűszernövényeket, ehető virágokat, mikrozöldeket, gyógynövényeket.

A bedrock.farm tápláló, ehető növényeket termesztenek szezonalitás nélkül (Fotó: 123rf)

Szűcs Endrének már általános iskola alsóban is volt „futárszolgálata” a büféről a teremig, majd a középiskolában csokoládé maffiát üzemeltetett. Így mindig is volt egy belső motivációja, hogy keresse a lehetőségeket, figyelje, hogyan fejlődhetne tovább.

A projekt különlegessége

A vállalkozás különleges hozzáállását és működését tükrözi az is, hogy partnereik nem csak beszállítóként tekintenek a cégre. Endréék szívesen idomulnak az éttermek elvárásaihoz, együtt kóstolnak a séfekkel, és az új étlapok ízvilágához alakítják a terményeiket, ez pedig igencsak egyedivé teszi őket a piacon.

A bedrock.farm alapítója szerint a tehetséget lehet pótolni a cégbe belerakott munkával, de hogy mire van még szükség egy sikeres vállalkozáshoz, azt a Design Terminal videójából megtudhatod!

Az előző részekben az Avanto hűségprogram megoldását, a Bindr virtuális tanulószobáit és az Agro Drone System projektet ismerhetted meg.

A 2. évadban korábban a Farm2Fork kezdeményezést, a BeHive Consulting vállalkozását, a This is Redy környezettudatos elképzelését, a Tresorit történelmi lépését, és a SEON online csalások megelőzését mutatták be. Záróadásként pedig Pogátsa Zoltán, hazánk egyik vezető közgazdásza, a népszerű POGI Podcast házigazdája mesélt a vállalkozások indításról.