Free

Tartalmas balatoni vakáció: már lehet jelentkezni a nyári Erzsébet-táborokba!

Szigetvári Vilma | 2024-04-16
A balatoni Erzsébet-táborok mindig izgalmas lehetőséget kínálnak a gyerekeknek a nyári vakáció alatt, és ez az év sem lesz kivétel. Az Erzsébet Alapítvány által szervezett táborok hatnapos, ötéjszakás turnusokban várják a gyermekeket, és már most lehetőség van jelentkezni a szünidő teljes időtartamára.

Erzsébet-tábor széles körű támogatással

Az Erzsébet Alapítvány célja, hogy minél szélesebb körű támogatást nyújtson a gyerekeknek, ideértve azokat is, akik távolabb élnek az alapítvány által szervezett táborok helyszínétől. Ennek érdekében ingyenes vonatutazást biztosítanak az ország bármely részéről érkező gyerekeknek, hogy részt vehessenek a táborokban.

Az Erzsébet-táborokba jelentkezés lehetősége kizárólag köznevelési intézményeknek áll rendelkezésre. A zánkai és fonyódligeti táborhelyek vakációs turnusaiba jellemzően iskolák pályázhatnak 1-7. évfolyamos diákcsoportokkal. A résztvevők a beadási határidő napjáig 6. életévüket betöltött, de 15. életévüket be nem töltött tanulók lehetnek. A közösen eltöltött idő nemcsak a gyerekek közötti barátságot erősíti, hanem remek lehetőséget teremt a közösségépítésre és az élmények megosztására is.

A turnusokra április 24-én 14:00 óráig lehet jelentkezni az etaborplusz.hu weboldalon.

Piros pulcsis kislány kézműveskedik az Erzsébet-táborban.

A közösen eltöltött idő nemcsak a gyerekek közötti barátságot erősíti, hanem remek lehetőséget teremt a közösségépítésre és az élmények megosztására is. (Fotó: erzsebettaborok.hu)

Gondtalan időtöltés a Balaton-parton

A balatoni táborokban, mint például Fonyódligeten és Zánkán, a gyermekek számára kiváló lehetőségek állnak rendelkezésre a gondtalan időtöltéshez. Az Erzsébet Alapítvány teljes ellátást biztosít, biztonságos környezetben számos szórakoztató és készségfejlesztő programmal várja a fiatalokat.

A Fonyódligeti Erzsébet-tábor klasszikus erdei és a balatoni hangulatot ötvöző, modern, innovatív, jurtasátras gyermektáborként várja az érdeklődőket a Balaton déli partján. Modern kalandparkja, sportpályái és játszótere még gazdagabbá teszi a táborozás élményét. Zánkán pedig egy vibráló gyermekvárosi hangulatban lehet része a táborozóknak, ahol a játszóterek, sport- és ügyességi pályák, valamint a közösségi terek aktív kikapcsolódást garantálnak.

Erzsébet-táboros gyerekek a Balatonban hajókon.

Emellett kalandpark, sárkányhajózás, íjászat, ügyességi játékok és sétahajózás is várja a kalandvágyókat. (Fotó: erzsebettaborok.hu)

Koncertek, sportprogramok és tematikus napok

A táborokban naponta szervezett programok gondoskodnak arról, hogy a gyerekeknek ne legyen unalmas pillanatuk. Koncertek, sportprogramok, zenei és táncfoglalkozások, valamint környezetvédelmi előadások szerepelnek a palettán. Emellett kalandpark, sárkányhajózás, íjászat, ügyességi játékok és sétahajózás is várja a kalandvágyókat.

A gyerekek tematikus programokon is részt vehetnek. Hétfőnként,a tudományok napján még nagyobb hangsúlyt kapnak a tudományos foglalkozások, míg keddenként sportnapot rendeznek, ahol az országos sportszövetségek segítségével ismerkedhetnek meg a gyerekek kevésbé ismert sportágakkal. A táborozók szerdánként játékos formában ismerhetik meg a rendvédelmi és egészségügyi szervek hivatását, míg csütörtökönként a kulturális programok kerülnek a középpontba.

Nyitókép forrása: erzsebettaborok.hu

Címkék: balaton   Erzsébet-tábor   nyár