Hankó Balázs államtitkár a sport mellett érvelt

UNIside | 2023-10-09
Hankó Balázs a felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért, felnőttképzésért felelős államtitkár a sport fontosságát fejezte ki.

Az államtitkár szerint fontos a jó tanulmányi eredmények eléréséhez a jó egészség

„Amikor az egyetemek megújításának nekikezdtünk, itt az elmúlt évek során, az új modell az nem csak azt jelenti, hogy versenyképesebbek, rugalmasabbak az egyetemek, és haladunk előre a nemzetközi ranglistán.

Hankó Balázs nyilatkozik. (Fotó: facebook.com/hankobalazsallamtitkar)

Tizenkét egyetemünk van a világ legjobb öt százalékában. Jó az egyetemi világ, jó a magyar tudomány, híresek a magyar tudósok. És hogyan születnek a nagy gondolatok? A nagy gondolatok akkor születhetnek, amikor mozgunk, sportolunk, futunk, mert a futás az kifejezetten alkalmas arra, hogy átgondoljuk mindazt, ami történik.

Az egyetem is sport. Nemcsak azt jelenti, hogy jól kell tanulni, nemcsak azt jelenti, hogy jól kell kutatni. Támogatjuk az egyetemi sportot, két és fél milliárd forinttal támogatjuk az egyetemi sportot, hogy minél többen sportoljatok, minél többeteknek legyen a mindennapok része a sport.” – nyilatkozta az államtitkár a saját Facebook-oldalán.