Free

Szurkoljunk együtt a magyaroknak a Téli Egyetemi Világjátékokon!

Haiman Éva | 2023-01-13
A magyar hokiválogatott az első meccsén ugyan kikapott Szlovéniától, de még sok meccsen és versenyen lehet a jó magyar eredményért és éremért szurkolni a január 11-én elstartolt Téli Egyetemi Világjátékok programjain!

A január 12–22 között az amerikai Lake Placidben zajló 11 napos versenyen 43 ország 595 egyetemének 1443 sportolója vesz részt. A Téli Egyetemi Világjátékokon 12 téli sportágban összesen 86 éremért küzdenek a fiatalok. Ez a Téli Egyetemi Világjátékok történetében a legnagyobb esemény.

Magyar szempontból is kiemelkedő a verseny, hiszen minden idők legnagyobb létszámú magyar küldöttsége vesz részt a játékokon.

Hajrá, magyarok!

A magyar küldöttség 36 versenyzője öt sportágban képviseli hazánkat a Téli Egyetemi Világjátékokon.

Magyar zászló leng a 2023-as univerziádé megnyitó ünnepségén Lake Placidben. (Fotó: Maddie Crooke/FISU Games)

A Téli Egyetemi Világjátékok küzdelmei a Magyarország-Szlovákia férfi jégkorong mérkőzéssel kezdődtek. A mieink sajnos 4:0-ra kikaptak ellenfelüktől. A csapat legközelebb pénteken, 13-án, magyar idő szerint 15:30-kor lép jégre Kazahsztán ellen.

A hokisokon kívül a következő versenyzőknek szurkolhatsz még a következő napokban:

Alpesi sí:

• Tausz András Ádám (BME) – lesiklás, óriás-műlesiklás, Super G, kombinált
  • Nagy Bence (BCE) – lesiklás, óriás-műlesiklás
  • Junia Brigitta Magdolna (TF) – lesiklás, óriás-műlesiklás
  • Majtényi Hanna (TF) – lesiklás, óriás-műlesiklás, Super G, kombinált
  • Hozmann Szonja Katalin (University of Innsbruck) – lesiklás, óriás-műlesiklás, Super G, kombinált

Műkorcsolya:

• Berei Mózes József (New York University) – férfi egyéni
  • Fourati Ilias (New York University) – jégtánc
  • Hancock Lucy Joanna (Westchester Community College) – jégtánc

Gyorskorcsolya:

• Füzesy Ilka (BGE) – 500 m, 1000 m, 1500 m
  • Mercs Abigél (BME) – 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m, tömegrajt
  • Bejczi Botond (DE) – 500 m, 1000 m, 1500 m, 5000 m, tömegrajt
  • Bödei Bálint (DE) – 500 m, 1000 m, 1500 m, 5000 m, tömegrajt
  • Rövidpályás gyorskorcsolya:
  • Bontovics Balázs (BGE) – 500 m, 1000 m, 1500 m

Az eseményt Facebookon, az Instagramon és a Twitteren a @lakeplacid2023, @savewinter, #savewinter és #lakeplacid2023 segítségével követheted. A Téli Egyetemi Világjátékok honlapján is számos információ érhető el. Regisztráció után pedig a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetségnek, a FISU-nak köszönhetően a FISU TV-n követhetők a Lake Placidben zajló események.