Munka

Munkahelyi generációváltás könnyítésére indul program januártól

Halaska Gábor | 2023-12-20
A generációk közötti tudás-átadás és a pályakezdő álláskeresők beilleszkedésének elősegítése érdekében foglalkoztatási program indul mintegy 2,6 milliárd forintos forrásból 2024. januárjában.

A munkahelyi generációváltás – illetve a generációk közötti tudás-átadás és a pályakezdő álláskeresők beilleszkedésének elősegítése érdekében foglalkoztatási program indul mintegy 2,6 milliárd forintos forrásból 2024. januárjában.

A teljesen újszerű program

munkakör-megosztás keretében segíti a munkatapasztalat átadását a nyugdíj előtt álló, tapasztalt dolgozók és a pályakezdő fiatalok között,

amivel tovább növekedhet a foglalkoztatás Magyarországon.

Könnyebb lesz a munkahelyi generációváltás

A vállalkozások munkaerő-utánpótlásának zökkenőmentes lebonyolítása érdekében januártól bérkiegészítésre pályázhatnak azok a cégek, akik biztosítani szeretnék nyugdíj előtt álló dolgozóik pótlását. A program célja, hogy az új generációk a tapasztalt munkavállalóktól tanuljanak, ezzel könnyebbé válik munkába állásuk, és a vállalkozások munkaerőpótlása is gördülékenyebb lesz.

A program maximum egy évig biztosít támogatást a sikeresen pályázó vállalkozások számára.

A tapasztalt, mentorálast vállaló munkavállaló bérköltségéhez havi 150 ezer forint, míg a pályakezdő munkavállaló 6 órás foglalkoztatásához legfeljebb a garantált bérminimum 75%-a, azaz 244.500 forint támogatás vehető igénybe.

A családi vállalkozásoknál is lényeges kérdéssé vált a generációváltás. Olvastad ezt a cikkünket?

A családi vállalkozások fejlődése gazdasági létkérdés – konferencia a Corvinuson

Több száz pályakezdő álláskereső állhat munkába

A támogatással több száz pályakezdő álláskereső állhat munkába és szerezhet rövid időn belül olyan tapasztalatot, amivel megállhatja a helyét a munkaerőpiacon. A program részleteiről január első felében a lebonyolító OFA Nonprofit Kft. a weboldalán nyújt részletes tájékoztatást.

Munkahelyi generációváltás - jönnek a fiatalok - illusztráció - fotó: Unsplash

Munkahelyi generációváltás, immár támogatás is van – jönhetnek a fiatalok is – a kép illusztráció – fotó: Unsplash

 

Ha a családi vállalkozások hatásairól szeretnél egy interjút olvasni, nézz bele az alábbi anyagunkba:

Interjú: „Kardinális kérdés volt számomra a gyakorlatorientáltság”

A családi vállalkozásnak köszönhetően széles körű ismerete volt a 24 éves Kazár Bencének, aki ezeket bővíti új tudással a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Integrált Növényvédelmi Tanszékén, ahol jelenleg a növényorvos MSc-képzését végzi.
Az Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) hallgatója, Kazár Bence az UNI 2023-nak adott interjúban többek között arról beszél, miért is olyan fontos egy képzés során a gyakorlatorientáltság, és mit vár el egy jó munkaadótól.

Mi alapján döntöttél, hogy merre tanulj tovább?
Mezőgazdasághoz kötődő családi hátterem van, így már gimnazistakoromban egyértelmű volt, hogy számomra az agrárpálya lesz az ideális. Véglegesen a gimnázium második évében döntöttem úgy, hogy efelé orientálódom.

Akkor fontos volt neked a gyakorlatorientáltság.
Kardinális kérdés volt, elvégre ez is egy olyan szakma, ahol nem lehet kizárólag a padban megszerzett tudásra alapozni.

Az interjú további része itt olvasható:

„Kardinális kérdés volt számomra a gyakorlatorientáltság” – Amire valóban szüksége van a hallgatóknak