Free

Húsbavágóan aktuális, díjnyertes rövidfilmeket nézhetsz meg ingyen

Szádeczky-Kardoss Klára | 2023-03-03
Európa legnagyobb filmfesztiváljait is megjárták azok a díjnyertes magyar rövidfilmek, amelyeket most te is megnézhetsz, mégpedig ingyen! A Metropolitan Egyetem hallgatóinak legjobb filmes munkáit március 3–12. között online láthatod a METUSCOPE vetítésein.

Mindig izgalmas a következő hazai filmes generáció munkáit megismerni. Főleg, ha már olyan rangos eseményeken is bizonyítottak, mint a cannes-i filmfesztivál. Most lehetőséged van a METUSCOPE programon ingyen is megnézni a Metropolitan Egyetem hallgatói által készített animációs és rövidfilmeket!

Több ismert színész, például Borbély Alexandra, Jordán Adél, Pindroch Csaba és Hegyi Barbara is szerepet kapott bennük. Különlegességként Venczel Vera egyik utolsó filmszerepét is láthatjuk az alkotások között.

Igazán színes palettáról válogathatsz

Témaválasztásuk terén rendkívül változatosak, merész és aktuális kérdéseket feszegetnek a hallgatók munkái. Műfajok széles skálájával találkozhatsz a programban, a krimitől a sci-fin és a vígjátékon keresztül a drámáig találni csemegézni valót.

Csoma Sándor: Tabula Rasa (Fotó: Metropolitan Egyetem)

Láthatsz animációs dokumentumfilmet a nyolcvanas évektől kezdve taxizó Forgó Bettiről (Betti). Súlyos titkokkal terhelt kamaszszerelmi történetet a Ceausescu utáni Erdélyből (Tabula rasa). Izgalmas krimit a lakótelepet megszálló sötét erőkkel szembenálló kislányról (A telep). Vagy sci-fi-drámát a zenét betiltó hatalommal szembenálló harmonikásról (Frekvencia).

Megnézheted a Gryllus Dorka főszereplésével készült, többszörös díjnyertes Agapét a tizenéves filmőrült és egy negyvenes nő valószínűtlen viszonyáról. Továbbá az apa-fiú kapcsolatot próbára tévő cipekedés történetét (Figyelj már oda!). Ebben Lovas Rozi mellett Bán János és fia, Bán Bálint játszik. Láthatod még Tar Sándor novellájának megfilmesítését, amely két hajléktalanról szól (Medence).

Ne hagyd ki a METUSCOPE vetítéseit!

„A METUSCOPE-on tíz napig ingyen, online nézhetjük a Budapesti Metropolitan Egyetem végzett hallgatónak több mint ötven rövidfilmjét és animációs filmjét. Az animáció és mozgókép szakok hallgatói által készített legjobb munkákat az egyetem oktatói – többek közt Enyedi Ildikó, Pacskovszky József és Gauder Áron” – ajánlják a nézőknek.

Azonban nem csak a cannes-i filmfesztiválon bizonyítottak ezek az alkotások! Olyan nemzetközi szinten díjazott alkotásokkal találkozhatsz, amelyek eddig a Mediawave-en, az Euroshortson, a krakkói és a szarajevói filmfesztiválon is bemutatásra kerültek. Hazai terepen pedig eddig csak a miskolci Cinefesten, a Friss Húson vagy a BuSho rövidfilmfesztiválon láthatták a nézők.

A változatos rövidfilmeket ingyen nézheted meg online a METUSCOPE ideje alatt, de ne felejts előtte regisztrálni az eseményre! Ezt ezen a linken teheted meg.