Limpár Imre, szakpszichológussal oldalunkon korábban hivatástudattal kapcsolatban készítettünk már interjút. Most legújabb kötete kerül a reflektorfénybe.
Fotó: Limpár Imre
A változás kapcsán sok az üveggyöngy, sok a frázis és a gyors változást ígérő metodika. Az önismeret Marianna-árkát és Mount Everestjét azonban nem is olyan egyszerű bejárni, mint azt sokan hirdetik.
Limpár Imre új könyve rendet kíván tenni a fejekben, hogy milyen tények és tévhitek léteznek az igazságot kereső lelkünk előtt a XXI. században, ahol lassan az az érzésünk, mindenki ért a pszichológiához. Egyszer végre mondjuk ki: nincs gyors változás. Ez a könyv a lélek szubjektív igazságáról szól, hogy miként juthatunk közelebb a lelkünk és az életünk megértéséhez.
„Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták.” (André Gide)
Ne legyenek illúzióink! Csak mert több évtizede a különféle pszichoedukációs hatások révén a köznyelv részévé vált az önismeret szavunk; mert boldog-boldogtalan használja és hangsúlyozza a fontosságát; mert önsegítő könyvek százai emelik ki az ősi bölcsesség örök igazságát, mely szerint az egyik legnagyobb titok az életben a „Nosce te ipsum!”, a „gnóthi szeauton” (γνῶθι σεαυτόν) – Ismered meg önmagad! – attól még az átlagembernek semmilyen önismerete nincs.
A valóságban manapság a legtöbb embernek legfeljebb öntalálkozásai akadnak. Önmagunk megismerését – tisztelet a kivételnek – felváltotta az időnkénti összefutás önmagunkkal egy-egy lopott félórára.
A kötet az alábbi kérdésköröket vizsgálja:
A szerző könyve ezen a linken rendelhető meg kedvezménnyel. Továbbá újból kiadták korábbi kötetét, A siker tervezhető című írást.