Innováció

A tudomány és az elme találkozása – az Agykutatás Hete

Szigetvári Vilma | 2024-03-13
Budapest újra a tudományos felfedezéseknek és az agykutatás szenvedélyes híveinek otthont ad, melyet a elmúlt években tapasztalható tudományos rendezvények dinamikus növekedése tovább erősít. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Biológiai Intézetének vezetésével, az Agykutatás Hete (Brain Awareness Week) rendezvénye izgalmas és tanulságos programokkal várja az agykutatás iránt érdeklődőket.

Tudományos együttműködés központjában: Az Agykutatás Hete

A rendezvényen számos kiváló tudományos intézet vesz részt, köztük az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kar Biológiai Intézete, a HUN-REN Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet, a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Semmelweis Egyetem. Ezek az intézetek kutatói és lelkes önkéntesei közösen szervezik és vezetik a programokat az Agykutatás Hete rendezvényen.

Az Agykutatás Hete egyedülálló lehetőséget kínál a tudományos ismeretterjesztésre és az interaktív részvételre, célja pedig az agykutatás iránti érdeklődés felkeltése és ösztönzése a legkülönbözőbb korosztályú és hátterű emberek körében. A tudomány és a szórakozás harmonikus egyesítése révén a rendezvény inspiráló és izgalmas élményt nyújt minden résztvevő számára.

Új kutatócsoportot alapítanak az idegrendszeri degeneratív betegségek hátterének vizsgálatára

Kalandok és tudomány: Az Agykutatás Hete programjai

A március 13-án és 14-én zajló esemény változatos és gazdag programokat kínál az érdeklődőknek, lehetőséget adva nem csupán a passzív hallgatásra, hanem az aktív részvételre is. Az előadások és a „Tudományos Játszóház” mellett a látogatók saját állatkísérleteket végezhetnek és egyszerű mérésekkel saját reakcióikat is vizsgálhatják.

A rendezvényen ingyenesen látogatható a Biológiai és Őslénytani Kiállítás, valamint lehetőség van laborlátogatásra és egy vadonatúj tudományos szabadulószoba kipróbálására is – az utóbbira előzetes regisztráció szükséges.

Az Agykutatás Hete rendezvénynek részletes programja a tudományos előadásoktól kezdve az interaktív játszóházig és a laborlátogatásokig terjed, így minden korosztály számára izgalmas és tanulságos tevékenységeket kínál.

Az Agykutatás Hete rendezvényrészletei és regisztrációs lehetőségei megtalálhatók a budapesti Agykutatás Hete weboldalán.

A természettudományos ismeretek jelentik az alfát és az ómegát