Példakép

Magyar csapat a High School Business Challenge verseny dobogóján!

Halaska Gábor | 2023-07-31
Első alkalommal sikerült magyar csapatnak a dobogó legfelső fokára lépnie a High School Business Challenge versenyen. Az Európai Vállalkozásfejlesztési Alapítvány immár 9. alkalommal rendezte meg Közép- és Kelet-Európa legnagyobb, középiskolásoknak szóló üzleti versenyét.

Első alkalommal sikerült magyar csapatnak a dobogó legfelső fokára lépnie a High School Business Challenge versenyen. A nemzetközi döntőnek Varsó (Lengyelország) adott otthont. A többnapos megmérettetés végén a Pénziránytű Alapítvány diáknagykövetei: Nagy Bence, Hidasi Ákos és Takács Benedek által alkotott trió végzett az első helyen. A verseny fődíja 6 000 euro volt.

A fiatalemberek a budapesti Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium idén érettségizett diákjai, Figura Magdolna tanítványai. A magyar csapat tagjai már ötödikes koruk óta érdeklődnek a pénzügyek és a üzleti világ iránt.

A cikket teljes terjedemében elolvashatja szakmatszerzek.hu portálon.

Mi az a High School Business Challenge?

A High School Business Challenge Közép- és Kelet-Európa legnagyobb, középiskolásoknak szóló üzleti versenye. Az első hat versenyt csak Lengyelországban rendezték meg, de a tavalyi és az idei év során már a visegrádi országok diákjai is részt vehettek a megmérettetésen. Így a diákok Lengyelországból, Magyarországról, a Cseh Köztársaságból és Szlovákiából érkeztek Varsóba.

High School Business Challenge, fotó: unsplash.com

Az első két selejtezőjére minden esetben a versenyzők országban került sor, végül a legjobb csapatok találkozhattak egymással a varsói nemzetközi döntőben. A résztvevők mind a négy fordulóban valós üzleti kihívásokkal szembesültek.

Más versenyekről is olvashatsz itt, az Uniside.hu portálon.

Kíváncsi vagy a selejtezők mintafeladataira? Azokat itt nézheted meg.

Ha téged is érdekel a vállalkozások világa, vagy a pénzügyi szektor, akkor lehet neked való a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakma, amelyről itt olvashatod el a cikkünket.

Ha pedig a vállalkozói léthez kapcsolódó kezdeményezőkészség és vállalkozói kompetenciáról szeretnél olvasni, akkor kattints ide!