Példakép

Döntős és nyertes magyar cégek az oktatás Oscar-díján – Redmenta, Mozaik, BOOKR Kids

Halaska Gábor | 2024-01-31
Hatalmas elismerés a magyar edtech cégek körében, hogy idén többen is döntősök voltak a világ legrangosabb oktatástechnológiai versenyén, a Bett Awards-on.

Redmenta, Mozaik, BOOKR Kids – jegyezzük meg ezeket a magyar oktatási innovációkat, hiszen ezekre immár a világ is felfigyelt. Hatalmas elismerés a magyar edtech cégek körében, hogy idén többen is döntősök voltak a világ legrangosabb oktatástechnológiai versenyén, a Bett Awards-on.

A Redmenta 4 kategóriában, a Mozaik kiadó 2 kategóriában, a BOOKR Kids pedig egy kategóriában lett döntős. A nemzetközi zsűri végül az AI megoldásaival kiemelkedő Redmentát díjazta, így ők lettek az első magyar csapat, akik a Bett Awards-on díjat vehettek át.

A BETT eseményről ebben a minapi cikkünkben olvashatsz részéetesen:

Ilyen a brit Bett mega-rendezvény, ahol évente találkozik, aki számít a felsőoktatás globális térképén

“A díj hatalmas elismerés számunkra. Örömmel látjuk, hogy az AI fejlesztéseink nemzetközi szinten is elismerést nyertek, és egyre több tanár munkáját segítik” – mondta Visy Zoltán, a Redmenta társalapítója.

Ha érdekel, melyek a legjobb hazai oktatási innovációk, akkor olvasd el ezt az anyagot is! A Redmenta céggel itt is találkozhatsz.

Íme az OTP Fáy Oktatási Innovációs Díj nyertesei

A Redmenta tavaly nyáron kezdte el az AI alapú tartalomgenerálás fejlesztését, amivel a tanárok akár egy perc alatt egy teljes feladatsort összeállíthatnak. Idén pedig új AI sablon funkciót is terveztek a már meglévő AI megoldások mellé. Ez az innováció lehetővé teszi a tanárok számára, hogy saját sablonokat hozzanak létre, vagy a meglévőket alakítsák át. Így lényegében bármilyen oktatási szabványhoz hozzáigazíthatják feladatlapjaikat. A Redmenta ezzel a megoldással javítja az AI által létrehozott tartalmak minőségét.

“Ezzel megszűnik a probléma, hogy az AI túl általános tartalmat generál, és az elkészült tartalom nem felel meg semmilyen lokális és nemzetközi oktatási sztenderdnek. A sablonokat pedig elég csak egyszer elkészíteni, utána végtelen számú további feladatlap generálható vele úgy, hogy a végeredmény mindig a specifikációhoz igazodik” – jegyezte meg Mérő Bálint, a Redmenta technológiai vezetője.

A Redmenta csapata megerősítette, hogy az AI sablon fejlesztés hamarosan magyarul is megjelenik, hogy országszerte pedagógusok ezrei számára könnyítse meg a mindennapokat.

A BETT pár napja ért véget Londonban, ahol a magyar cégek közül a BOOKR Kids, a Mozaik Kiadó, a Redmenta, az Abacusan Studio, az Educational Methodology Center, a Craftunique, a DIOO, az EDUardo Business Simulation, a PractiWork és a SkillDict vannak jelen, kiállítóként képviselve hazánkat és a magyar oktatástechnológiát.

A standot és a megjelenési lehetőséget a HEPA – Hungarian Export Promotion Agency – biztosította a magyar cégeknek.