Uni

Ilyen a brit Bett mega-rendezvény, ahol évente találkozik, aki számít a felsőoktatás globális térképén

Halaska Gábor | 2024-01-25
A Bett UK 2024 egész egyszerűen a világ legnagyobb, 30 ezer szakértőt, látogatót felvonultató oktatástechnológiai, azaz EdTech kiállítása. Idén tizenkét magyar kiállító képviselte hazánkat.

A Bett UK 2024 egész egyszerűen a világ legnagyobb, 30 ezer szakértőt, látogatót felvonultató oktatástechnológiai, azaz EdTech kiállítása. Ennek része az Ahead by Bett, ami egy olyan fórum, ahol a felsőoktatásban dolgozó akadémikusok, innovátorok és iparági vezetők a világ minden tájáról megvitathatják az ágazat jövőjét.A globális felsőoktatási közösség évről-évre az Ahead by Bett nagyelőadójában (illetve napközben, a fő ülést követően szekciótermekben) gyűlik össze. Mégpedig azért, hogy az oktatási szakemberek az iparág vezetőinek előadásait, az ágazati változást hozó szakemberekkel folytatott kerekasztal-beszélgetéseket és az oktatótársakkal folytatott szakértői megbeszéléseket hallgasson. Természetesen az ágazatot átalakító legfontosabb, legfrissebb trendekről volt idén is szó.Így például a mesterséges intelligencia térnyerésétől a munkaerő képzettségének a jövő munkájára való felkészítéséig.Amit tudni kell: a brit Bett (British Educational Training and Technology) konferenciát és kiállítást 2024. január 24-26. között rendezik, tehát e héten nyitotta meg kapuit a londoni ExCeL Centre-ben.

A több mint 30 000 oktatót, innovátort és „ágazati látnokot” tömörítő rendezvény nemes egyszerűséggel a világ legnagyobb EdTech kiállítása.A Bett-en az oktatás teljes spektrumából érkező pedagógusokat és több mint 600 innovatív EdTech és erőforrás-megoldás szolgáltatót hoz össze a szervező csapat. A kiállítók természetesen jellemzően élvonalbeli és a fejlesztésekre nagy hatással lévő termékeket és szolgáltatásokat mutatnak be.

Bett UK, fotó: bettshow.com

Bett UK, fotó: bettshow.com

Mit érdemes tudni a Bett kapcsán?

E három nap alatt tehát a mesterséges intelligencia jövője, annak felsőoktatási vetülete, trendjei kerülnek a középpontba az Ahead by Bett rész-esemányen, amelyet először 2022-ben indítottak útjára. Ennek keretében Rose Luckin, az UCL professzora és az EDUCATE Ventures alapítója tartott előadást arról, hogy a felsőoktatási közösség hogyan használhatja az etikus AI-analitikát a tanulási élmény jobb megértéséhez. A látogatók meghallgathatták továbbá Chahna Gonsalvest, a King’s College London marketingoktatással foglalkozó oktatóját, aki az értékelésről, a pedagógiáról és a munkahelyi felkészültségről beszélt, mégpedig mindezt a generatív mesterséges intelligencia korában.

Érdekel az oktatás, a pedagógia világa? Kezd ezzel! Olvasd el ezt a cikkünket!

A tudás kulcsa: tanulj meg tanulni

Az Ahead by Bett konferencia számos más, a felsőoktatás középpontjában álló témát is megvizsgált. Az első napon Tasha Ghouri, a Love Island egykori versenyzője, vállalkozó és kampányoló felnőttként (siket emberként) szerzett iskolai tapasztalatait osztotta meg a Chegg.org Global Student Prize top 10-es döntősével, Ally Zlatarral, a The Starving Artist alapítójával folytatott beszélgetésen. Ally beszélt a mentális egészségi zavarral folytatott küzdelmeiről, és betekintést nyújtott abba, hogy az ágazat hogyan támogathatja jobban a diákok jólétét. A rendezvényen szó volt továbbá az ötödik ipari forradalomhoz szükséges készségek fejlesztésének fontosságáról, különös tekintettel a nemzeti politikára, a szakmai gyakorlatra és az élethosszig tartó tanulásra.

Ezek a magyar projektek képviselnek minket kint Londonban

Az alábbi képen mutatjuk a világ többmint 500 ott megjelenő projektje közül azt a 12 magyar kiállítót, aki hazánkat képviseli ezen az óriási kiállításon, illetve konferencián, a képre kattintva szűrhetünk is a kiállítók közt, több szempont szerint:

Magyar kiállítók a BETT-en, 2024-ben forrás: https://uk.bettshow.com/

Magyar kiállítók a BETT-en, 2024-ben forrás: https://uk.bettshow.com/

 

Melyek az innovációs tanulságok a háború árnyékában?

A második napon panelbeszélgetés következett arról, hogyan lehet az innovációt és a vezetői képességeket előmozdítani a háború árnyékában élő fiatalok körében.A vita házigazdája egy szakértői csoport volt: Jevhen Kudriavets, Ukrajna első oktatási és tudományos miniszterhelyettese; Yana Paladiieva, az Ukrán Startup Alap projekt- és programvezetője; és Uliana Avtonomova, Ukrajna elnökének oktatási, tudományos és sportalapjának tanácsadója.A harmadik napon Hayley Mulenda díjnyertes nemzetközi előadó és író arról beszélt, hogyan kell újraértelmezni a felsőoktatást a következő generáció számára, amelynek jövőbeli munkahelyeit még fel kellett találni. Elliott Lancaster MBE, vállalkozó és a Chegg.org Global Student Prize top 10-es döntőse, valamint Vivine Cameron, a Chartered Insurance Institute egyenlőségért, sokszínűségért és befogadásért felelős menedzsere azt vizsgálták, hogy az egyetemek hogyan próbálják meg vonzani és támogatni a különböző hátterű hallgatókat.Az iskolai technológia kihasználásával kapcsolatos esettanulmányok a Sandboxban elevenedtek meg. Ez a Bett által létrehozott Ahead kiállítási rész, amelynek célja az volt, hogy segítsen a látogatóknak a megoldások hatékonyságának kiértékelésében, mégpedig a jövőbeli vásárlási döntések meghozatala kapcsán. Ennek keretében Nina Huntemann, a Chegg vezetője, a diákokat előtérbe helyező, összekapcsolt tanulási platform tudományos igazgatója a mesterséges intelligenciával támogatott, személyre szabott tanulási támogatásban rejlő lehetőségeket vizsgálta, hogy a tanulók magabiztosabbak legyenek a tanulásban.James Moorhouse, a Bett vezető tartalom- és kommunikációs menedzsere elmondta: célunk minden évben az volt, hogy egy valóban globális találkozóhelyet biztosítsunk a pedagógusok, a világ folyásán látványosan változtatni akaró vizionáriusok, továbbá a világ vezető EdTech-innovátorai számára, ahol inspiráló eszmecserét folytathatnak, és olyan megoldásokat találhatnak, amelyek biztosítják, hogy a diákok és az iskolák mindenhol a legtöbbet hozzák ki a technológiából. Az Ahead by Bett rendezvényen olyan hihetetlenül sok olyan látnok előadó és EdTech-szakértő vett részt, akik élen járnak az innovációban, és idén is friss perspektívákat adtak és jó gyakorlati útmutatásokat tudtak megosztani a felsőoktatási közösséggel.Mivel a technológia folyamatosan átalakítja az oktatási tájképet, elengedhetetlen, hogy a különböző csoportok összejöjjenek, hogy tanuljanak egymástól, és feltérképezzék a legjobb utat a jövőre nézve. Idén különösen nagy várakozás előzte meg a szervezők részéről a továbbfejlesztett Connect @ Bett platformunk bemutatását. Ez a platform idén minden eddiginél könnyebbé tette a megfelelő emberek számára, hogy a kiállításon könnyen kapcsolatba lépjenek egymással.

Egy fontos digitális kiállító

A ViewSonic Corp., a vizuális és EdTech megoldások globális vezetője a BETT Show 2024 kiállításon mutatta be legújabb EdTech megoldásait. A vállalat két új szoftvermegoldást mutat be: az egyik a ClassSwift, ami egy valós idejű osztály-interakciós és -irányítási eszköz, amely képessé teszi a tanárokat a diákok szövegértésének azonnali értékelésére és a tanulási tapasztalatok személyre szabására.A másik megoldás a „TeamWork”, ami egy valós idejű kollaboratív táblaszoftver kész sablonokkal a zökkenőmentes együttműködéshez, amely bármilyen teret digitális munkaterületté alakít a stratégiai megbeszélésekhez. A ViewSonic emellett bemutatja a hamarosan megjelenő 110″ 4K ViewBoard interaktív kijelzőjét is, a cég szerint fejlett multitasking képességekkel, valamint az új „Meeting Space Solution for Microsoft Teams Rooms” megoldást is, mégpedig a hibrid tanulás hatékonyságának növelése érdekében.

Nyitókép: a Bett Instagram oldala