Példakép

Tengerentúli csapatok nyerték a budapesti nemzetközi üzleti esetversenyt

UNIside | 2023-04-21
Egy kanadai, illetve egy amerikai egyetem csapata nyerte meg a Budapesti Corvinus Egyetemen megrendezett Central European Case Competition (CECC) nemzetközi esetverseny 5, illetve 24 órás esetét. Az egyik eset a Magyar Zene Háza tevékenységéhez kapcsolódott.

Idén 5. alkalommal rendezte meg a Central European Case Competition (CECC) nemzetközi esettanulmány-versenyt a Case Solvers startup vállalkozás és a Budapesti Corvinus Egyetem. Közép-Európa egyik legnagyobb üzleti esettanulmányi versenyén 16 csapat kapott meghívást olyan rangos üzleti iskolákból, ahol nagy hagyománya van az esetoldásnak.

5, illetve 24 órás esetet kellett megoldani

Az idei évben a diákok 8 országból érkeztek Ausztráliától kezdve Szingapúron át az Egyesült Államokig. Az üzleti esetverseny során egy 5, illetve egy 24 órás esettanulmányt kellett megoldaniuk a 4 fős csapatoknak, majd prezentálniuk a szakmai zsűri előtt.

Az 5 órás, a Magyar Zene Házáról szóló esettanulmány trófeáját a kanadai Ivey Business School, míg a 24 órás Navitasoft eset első díját az amerikai University of Southern California csapata vihette haza.

A verseny során 5, illetve 24 órás esettanulmányt kellett megoldaniuk a 4 fős csapatoknak, majd prezentálniuk a szakmai zsűri előtt (Fotó: Corvinus)

A Magyar Zene Házának a célja a zene széles körben történő népszerűsítése Magyarországon. A diákok által megoldott esettanulmány is ehhez a küldetéshez kapcsolódott. Hiszen olyan kérdésekre kellett választ adniuk, mint például hogyan lehet a társadalmi célok szem előtt tartásával, magas minőségű, teltházas programokat szervezni elérhető jegyárak mellett. Milyen fenntartható finanszírozási modell irányába mozduljon el a Zene Háza, miközben az említett célok is teljesülnek? Milyen piaci jellegű bevételi forrásokat alakíthat ki a Zene Háza, miközben nem sérül a társadalmi misszió?

A nemzetközi csapatok szépen és logikusan felépített megoldásokat vittek a szakmai zsűri elé, több csapat nemzetközi összehasonlítást és elemzést végzett, olyan neves kulturális intézmények működését tekintette át, mint a Sydney-i Operaház, a Louvre vagy a Tate Modern. A csapatok által javasolt megoldások érintették a magas minőségű kiterjesztett, játékosított edukáció, az online és offline zenei programok területét is.

A Central European Case Competition 24 órás esete a Navitasoft legújabb platformjáról, az úgynevezett Energy Market of Things platformról szólt. Az eset megoldása során a csapatoknak három kulcskérdésre kellett választ adniuk. Egyrészt, hogyan léphet be a vállalat a német piacra? Milyen szegmenst és eszközöket célozzon meg a piacra lépés során? Másrészt, mi a megfelelő üzleti modell, amelyre a platform a jövőbeli növekedését építheti? Végül, hogyan szólítsa meg a vállalat a felhasználókat és hogyan nézzen ki a felhasználói onboarding folyamat? A csapatok a partneri kapcsolatokra és a fogyasztók edukációjára helyezték a hangsúlyt.

 

A Case Fest versenyt a Corvinus csapata nyerte meg

Tavaly ősszel beszámoltunk arról, hogy a CECC társrendezője, a Case Solvers által tavaly első ízben megrendezett Case Fest esetmegoldó diákversenyt a Corvinus hallgatóiból álló négyfős csapat nyerte meg. A verseny az energiahatékonyságról, illetve annak termékfejlesztési aspektusáról szólt. A Corvinus diákjai a rezsiszámlát csökkentő termofüggönyre vonatkozó termékötlettel szerezték meg az első helyet.

A Case Solvers egy budapesti székhelyű startup vállalkozás, amely az esetmódszeren keresztül történő készségfejlesztést és mérést tűzte a zászlajára. Az elmúlt 10 évben 33 országban képzett tehetséges diákokat és munkavállalókat az esetmódszer segítségével.