A győri egyetem 2022 februárjában indította el a sportszakjogász, illetve a sportjogi szaktanácsadó továbbképzési szakokat.
„A sport a munkajogtól a polgári jogig a jogrendszer számos ágához kapcsolódik, ezért az e területen dolgozó jogászoknak és más szakembereknek speciális tudásra van szükségük. A jelentkezők száma igazolta, hogy ezekre a képzésekre van igény az országban” – mondta Simon József, a képzések operatív szakmai vezetője.
A képzéseken többek között az alábbi szakterületeken mélyedhetnek el a hallgatók:
A képzéseket online formában tartják, így a Győrtől távolabb élők is könnyen el tudják végezni a SZE képzését – olvasható az intézmény közleményében. A most oklevelet szerzett első évfolyamban így többek között az alábbi neves hazai sportklubok szakembereit is meg lehet találni:
A Széchenyi István Egyetemen első végzősei a sportszakjogász és sportjogi szaktanácsadó szakról. (Fotó: SZE)
Gyömörei Tamás egyetemi docens, az SZE Testnevelési és Sportközpontjának vezetője kiemelte: a hivatásos sportolói szerződések több évre hatással lehetnek a nevelőegyesületre, és ha nem megfelelően kötik meg őket, az akár anyagi veszteséggel is járhat, esetleg a játékos érdekei sérülhetnek.
„Nem véletlen, hogy a sportakadémiákon kötelező sportszakjogászi végzettséggel rendelkező munkatársat alkalmazni, a kormányzat ugyanis a támogatások fejében elvárja a minden téren szakszerű működést” – hangsúlyozta a docens.
Az SZE mind a sportszakjogász, mind a sportjogi szaktanácsadó szakirányú továbbképzési szakokat meghirdette idei februári indulással is. A felvi.hu-n olvasható információk szerint egy harmadik képzés, a sportjogi szakjogász szakirányú továbbképzés elérhető a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.