Újabb két egyetemen lehet majd művészeti instruktornak tanulni

Tar Gábor | 2023-01-09
Két újabb egyetem (az ELTE és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem) indít művészeti instruktor mesterképzést 2023 szeptemberétől. E két intézményen kívül – e mesterszakot először tavaly meghirdető – Szegedi Tudományegyetemen lesz elérhető a képzés a 2023–24-es tanévben.

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) új, művészeti instruktor mesterszakja három művészeti területhez – képzőművészethez, mozgóképművészethez és zeneművészethez – kapcsolódó közvetítői tudást kínál háromféle specializáción keresztül:

• kiállításszervezői és képzőművészeti instruktor,
  • mozgóképművészeti instruktor,
  • koncertszervező és zenei kurátor.

A képzés az egyetem ismertetője szerint átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt a művészettörténettől, esztétikától a gazdasági, jogi, társadalomtudományi, kommunikációs ismereteken át a művészetszervezői- és közvetítői ismeretekig. A szakot január végén hirdeti meg az egyetem.

Látogatók egy firenzei múzeumban (Fotó: 123rf)

A felvi.hu információi szerint művészeti instruktor mesterszakra még két egyetemen (ELTE, SZTE) lehet jelentkezni a mostani felvételi időszakban. Közülük az ELTE is most először hirdeti meg a szakot, amelyen többek között az alábbi tantárgyakat lehet majd tanulni:

• zeneirendezvény-szervezés gyakorlata
  • kulturális örökség
  • színjátéktípusok
  • integrált művészeti projekt gyakorlat
  • kreatív zene

A Szegedi Tudományegyetem pedig először tavaly szeptemberben indította el ezt a képzést.

A 2023/24-es tanév felsőoktatási képzéseire február 15-én éjfélig lehet jelentkezni.

Az egri egyetem a szakirányú továbbképzési szakok terén is indít egy új képzést, a gondoskodáspolitika szakot 2023 szeptemberétől.