Március 14-éig jelentkezhetnek az MCC egyetemi programjára az egyetemi hallgatók

Szigetvári Vilma | 2024-03-11
Az MCC Egyetemi Programja rendkívüli érdeklődés mellett zajlik, és már csak egy hétig, azaz március 14-ig lehet jelentkezni rá. A program különleges lehetőséget kínál az elsőéves egyetemistáknak hat szakterületen, és Budapest mellett több vidéki városban is elérhető.

A résztvevők nem csupán egyedülálló tudást szerezhetnek, hanem nemzetközi tapasztalatokat és közösségi élményeket is. Az Iskolarendszer keretében hat társadalomtudományi területen (a jog, a közgazdaságtan, a pszichológia, a nemzetközi kapcsolatok, a történelemtudomány és a média) mélyíthetik el tudásukat, melyet neves magyar szakemberek és akadémikusok vezetnek.

Előadás az MCCben, ülnek és a színpadon beszélő nőt hallgatnak emberek.

A program moduláris felépítésű, és a diákokat folyamatosan mentorálják, gyakorlati tapasztalatszerzésre is lehetőséget adva nekik. (Fotó: MCC honlapja)

Az MCC célja, hogy a fiatalokat kizárólag képességeik és motiváltságuk alapján válasszák ki, és a tanulmányok térítésmentesek legyenek, függetlenül a szociokulturális háttértől. Az MCC nem csupán oktat, hanem karrierépítési lehetőségeket, valamint nívós kollégiumi lakhatást is biztosít.

A program moduláris felépítésű, és a diákokat folyamatosan mentorálják, gyakorlati tapasztalatszerzésre is lehetőséget adva nekik. Az intézmény célja, hogy olyan fiatalokat képezzen, akik jól ismerik a nemzetközi folyamatokat, ugyanakkor felelősen gondolkodnak saját sorsuk mellett, és készek az MCC által nyújtott tudást és tapasztalatokat a közösség szolgálatába állítani.

Az MCC folyamatosan bővíti a programot, hogy minél több diáknak nyújthasson lehetőséget a tehetséggondozásra és a magas színvonalú képzésre.

Az oktatás került a fókuszba a február végi MCC Budapest Summit alkalmával

Nyitókép forrása: MCC honlapja