Elődjének – Szent-Györgyi Albertnek – a dolgozószobáját. Ezt követően ment ki az egyetem erkélyére, ahol kórusok hosszantartó énekkel éltették Szegeden.
Karikó Katalin szerette volna, ha a kórusok dicsőítő éneke után, mindenki közösen elénekli a magyar Himnuszt.
Karikó Katalin 2023-kapott Nobel-díjat Drew Weissmannal megosztva biokémiai felfedezéseikért, amelyek lehetővé tették egy hatékony mRNS-alapú vakcina kifejlesztését a koronavírus ellen. Ezért ünnepelték most több ezren Szegeden. (Fotó: 123RF)
A Himnuszt követően Karikó Katalin elmondta a Nobel-díjas sztorit, hogyan ment haza azonnal az amerikai egyetemi sajtótájékoztató után. Majd elmesélte, hogyan élte meg a diákként Szegeden töltött éveket. 1973–1978 között a Szegedi Tudományegyetem biológia szakos hallgatója volt, majd 1978–1982 között a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban folytatta PhD-képzését. 1983-ban avatták doktorrá.
Ezt követően a friss Nobel-díjas biokémikus tett egy ígéretet: „A szívünk, a férjem szíve és az én szívem mindig is itt volt, itt is maradt Szegeden. Visszajövök majd az éremmel is, és megmutatom!”.
Végül Szeged díszpolgára az erkélyen állva meghallgatta a Gyémánt és arany című dalt, ami alatt a Dóm téren állók a mobiltelefonjaikkal világítva integettek a Nobel-díjas tudósnak Szegeden.
Karikó Katalin sikerén felbuzdulva oldalunk készített egy kvízt, amely hazánk Nobel-díjas tudósairól szól. Teszteld tudásod, te mennyire ismered a „magyar tudományos nagyágyúkat”.