Példakép

Az ELTE elsőéves hallgatója nyerte az online pénzügyi versenyt

UNIside | 2024-01-23
Az MBH Bank és a DUE Médiahálózat első alkalommal meghirdetett közös pénzügyi versenyére tavaly év végén került sor. A Nagy Diák Banktudós Teszt versenyt azért is rendezték, hogy képet kapjanak a magyar diákok pénzügyi ismereteiről. A verseny ELTE-s sikerrel zárult.

Miről szólt a verseny?

Az első online fordulóban 13 ezren vettek részt, közülük ezren kerültek a középdöntőbe, majd a legsikeresebb tíz diák mérhette össze tudását a döntőben. „A kérdések felölelték a pénzügyi terület szinte teljes spektrumát az online bankolástól kezdve a bankkártyahasználaton, kriptovalutákon át a hitelekig és nyugdíjcélú megtakarításokig. A tapasztalatok szerint a magyar diákok jól értenek a biztonságos bankkártya- és netbank-használathoz, azonban megtakarításokkal és befektetésekkel kapcsolatos témákban kevésbé tájékozottak.” – olvasható az ELTE oldalán.

Az első helyet Szafián Petra, az ELTE Gazdaságtudományi Kar elsőéves nemzetközi gazdálkodás alapszakos hallgatója nyerte. (Fotó: ELTE hivatalos facebook oldala)

A Nagy Diák Banktudós Teszt eredménye:

Első helyezett: Szafián Petra, az ELTE Gazdaságtudományi Kar elsőéves nemzetközi gazdálkodás alapszakos hallgatója, aki korábban már tíz nagyszabású pénzügyi versenyen vett részt, hármat közülük pedig meg is nyert.

Második helyezett: Bosits Réka, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatója.

Harmadik helyezett: Marossy Hanna, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, aki a Pedagógiai és Pszichológiai Kar környezetpszichológiai szakirányú továbbképzésén tanul.

A nyerteseket a januári Educatio kiállításon köszöntötték a szervezők.

Jártál kint az Educatio-n? Pedig jó hangulat és hasznos információk vártak. Idén 24. alkalommal rendezték meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást, ami az egyik legrangosabb hazai felsőoktatási esemény a Hungexpo-n. Célja, hogy javarészt a végzős középiskolások döntéshozatalát segítse az itt szerzett információkkal és benyomásokkal. A január 11-13. közötti rendezvény már az első nap rekordszámú érdeklődőt vonzott. Az UNIside is ott volt. Ha lemaradtál róla, olvasd el beszámolóinkat!