Sajtótájékoztatón mutatták be a Corvinus Ménesi úti új campusának látványterveit, a komplexumot várhatóan jövő ősszel adják át. Barta Márton, az egyetem stratégiai vezetője elmondta: egyszerre 600-700 hallgató tud majd tanulni a campuson, amelyben az oktatási épületek mellett helyet kap még:
A campuson 180 férőhelyes kollégiumot is kialakítanak, amelynek tetőterasza is lesz (Fotó: Budapesti Corvinus Egyetem)
A 2021 őszén megkezdett építkezés egy korábban is oktatási és kollégiumi funkciókat betöltő épületegyüttes (volt Államigazgatási Főiskola, majd BCE Közigazgatástudományi Kar, később NKE Államtudományi és Közigazgatási Kar) átfogó felújítását jelenti – olvasható a projektbemutató prezentációban.
A campus felső kertje (Fotó: Budapesti Corvinus Egyetem)
A fennmaradó összeget a campus tulajdonosa, az egyetemet fenntartó és a fejlesztést irányító Maecenas Univesitatis Corvini Alapítvány finanszírozza.
A campus bejárati szárnya (Fotó: Budapesti Corvinus Egyetem)
A campus energetikai jellemzői:
A campus bejárati szárnya a két toronnyal (Fotó: Budapesti Corvinus Egyetem)
A campuson szociális eszközkölcsönző programot is indít az egyetem, hogy a hátrányos helyzetű hallgatók is hozzájuthassanak a távoktatáshoz szükséges eszközökhöz, például tablethez, vezeték nélküli headsethez vagy webkamerához – derül ki a Corvinus közleményéből.
Major Péter, a Corvinus Hallgatói Szolgáltatások egységének vezetője ezzel kapcsolatban elmondta:
Pár hete egy másik jelentős oktatási infrastrukturális fejlesztésről is beszámoltunk. Öt egyetem gyakorlóiskoláinak fejlesztése indult meg, miután összesen mintegy 5,6 milliárd forint támogatást nyertek el az uniós forrásokból finanszírozott Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programban (EFOP). Az ELTE hat, a Pécsi Tudományegyetem négy, a Széchenyi István Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem egy-egy gyakorlóiskolája újul meg az infrastruktúra modernizálása és a pedagógiai eszközrendszerek fejlesztése révén.