Uni

Tudod mi az a felelős üzleti oktatás? A BGE ilyen projektbe kezd

Tar Gábor | 2023-02-05
Magyarországról egyedüliként bekerült az ENSZ által támogatott fenntarthatósági kezdeményezés, a PRME legújabb programjába a BGE, azaz a Budapesti Gazdasági Egyetem. A PRME Champion címet elnyert egyetem a program részeként a világ másik 46 üzleti egyetemével közösen a felelős üzleti oktatás fejlesztését célzó projekteken dolgozik majd a jövőben.

Az ENSZ által támogatott PRME (Principles for Responsible Management Education) kezdeményezés 2007-ben jött létre a fenntarthatóság előmozdításának platformjaként, hogy a mai üzleti hallgatók számára elősegítsék a fenntarthatóság megértését. A Budapesti Gazdasági Egyetem 2017-ben csatlakozott a PRME hálózatához.

Idén a BGE-t – számos jelentkező közül, Magyarországról egyedüli felsőoktatási intézményként – a világ másik 46 üzleti egyetemével együtt PRME Championná választotta a PRME Titkársága. A PRME Championok célja, hogy az ENSZ fenntartható fejlődési céljaival összhangban vezető szerepet töltsenek be a menedzsment oktatás fejlesztésében – olvasható a BGE közleményében.

Minden BGE-s diák elvégzi a fenntartható vállalat kurzust

A BGE-n minden hallgató elvégzi a „Felelős és fenntartható vállalat” kurzust tanulmányai során

– emelte ki az elismerés kapcsán Heidrich Balázs, az egyetem rektora.

A BGE pénzügyi és számviteli karának aulájában látható az egyetem nevét tartalmazó zuzmófal. (Fotó: BGE)

A PRME honlapjáról kiderül: a hálózatnak Magyarországról még két másik egyetem a tagja. A Budapesti Corvinus Egyetem 2010-ben, míg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Közgazdaságtudományi Kara 2020-ben csatlakozott a kezdeményezéshez.

Tavaly ősszel megírtuk, hogy 14 magyar egyetem megállapodása alapján megalakult a Magyar Egyetemek Fenntarthatósági Platformja, amelynek a BGE, a PTE és a Corvinus is tagja lett.

Három hazai egyetem a QS fenntarthatósági rangsorában

Korábban beszámoltunk arról is, hogy három hazai egyetem került fel a QS londoni elemző cég globális fenntarthatósági rangsorába. A legjobb eredményt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) érte el, miután 341-360. helyre rangsorolták a szerte a világból 700 egyetemet tartalmazó listán.  Ez a lista a fenntarthatóság kérdését környezeti, illetve társadalmi szempontból vizsgálta meg. Ezek közül a környezeti fenntarthatóság terén a BME a legjobb 200 egyetem közé került. Másik két hazai intézményként a szegedi egyetem és az ELTE szerepel a rangsorban.

Címkék: BGE   egyetem   ENSZ   fenntarthatóság   PRME