Átadták a BGE UniZone nevű multifunkcionális hallgatói centrumát

UNIside | 2023-09-12
Átadták a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) 6,3 milliárd forint állami forrásból felépült új, multifunkcionális hallgatói centrumát hétfőn Zuglóban, a felsőoktatási intézmény Buzogány utcai kampuszánál – olvasható az MTI közleményében.

A Z-generáció igényeire szabott hallgatói centrum

A XXI. századi elvárások alapján kialakított 2 szintes épületegyüttes várja a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE), hazánk első számú, 18 ezer hallgatót képző üzleti egyetemének közösségét. A Z-generáció igényeinek megfelelő, ma Zuglóban átadott UniZone nevű multifunkcionális hallgatói centrumban Egyetemi Könyvtár, sport– és közösségi terek, tanulóboxok, kutatószobák, konferenciatér, étterem, terasz, büfé is helyet kapott. Az épület fenntartható, akadálymentes; ergonomikus, rugalmasan variálható közösségi tereit a legújabb smart technológiákkal szerelték fel – számolnak be az BGE honlapján.

Átadták az új épületegyüttest. (Fotó: 123RF)

Az új épületegyüttes átadója

A Gereben Marián Építészek Kft. nyertes tervpályázata alapján két év alatt megvalósított beruházással a BGE Buzogány utcai kampusza 2 330 m2 területtel gazdagodott. Az új épületegyüttes átadóján részt vett Ágh Péter, az Építési és Közlekedési Minisztérium állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára és Dr. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára.    „Így épül a jövő egyeteme, ami nem csak infrastruktúra; a hallgatóból aktív alkotó lesz, az oktatóból pedig mentor válik” – hangoztatta Hankó Balázs, és sok, a BGE beruházásához hasonló fejlesztést kívánt a magyar felsőoktatásnak.

A BGE mérföldkőhöz érkezett, a Zuglói kampuszon kialakított épületkomplexum sokrétű, szükségszerű fejlesztés volt, olyan színtér, ahol a diákok feltöltődhetnek, ahol a közösségi élet és a tanulás találkozik, ahol „jó lenni” – jelentette ki az átadón meg Ágh Péter.

Az új hallgatói centrumnak fontos szerepe van a közösségépítésben

Heidrich Balázs rektor közölte, hogy BGE Magyarország legnagyobb üzleti egyeteme, legnagyobb „üzleti közössége”, 18 ezer fős egyetem, amely idén csaknem 7300 hallgatót vett fel, 1330 nemzetközi hallgatójuk 91 országból érkezik. Az új hallgatói centrumnak – amelyet a diákok már birtokba vettek – fontos szerepe van a közösség építésében.

Az egyetem közleménye szerint a UniZone nevű, kétszintes épületegyüttesben egyetemi könyvtár, sport- és közösségi terek, tanulóboxok, kutatószobák, konferenciatér, étterem, terasz, büfé is helyet kapott. A 2330 négyzetméteres épület fenntartható és akadálymentes; ergonomikus, rugalmasan variálható közösségi tereit a legújabb smart technológiákkal szerelték fel – többek között energiahatékony VRV fűtés/hűtéssel, energiatakarékos világításvezérléssel, automata csomagmegőrzőkkel, intelligens behatolásjelző rendszerrel.

A rugalmasan alakítható közösségi terek jó része természetes megvilágítást kapott. A fejlesztés fontos része az 1600 polcfolyóméter kapacitású, közel 65 ezres könyvállománnyal, több ezer egyetemi jegyzettel, folyóirat-gyűjteménnyel, szakmai adatbázisokkal és több tízezres e-könyv-gyűjteménnyel felszerelt Egyetemi Könyvtár, amelynek e-tartalmait VPN kapcsolaton keresztül otthonról is lehet használni – áll a közleményben.