Állásbörze a Miskolci Egyetemen – KarrierFeszt 2024

UNIside | 2024-03-31
A Miskolci Egyetem április 10-én állásbörzét tart. A KarrierFesztet, – amely már több mint 20 éve segíti az álláskeresőket – az egyetem főépületében tartják.

A Miskolci Egyetem nagy múltú állásbörzéje

Az immár második éve a KarrierFeszt nevet viselő állásvásárt és kiállítást a Miskolci Egyetemen 1996 óta évente tavasszal rendezik – elsősorban a Miskolci Egyetem jelöltjei, valamint diplomás álláskeresők számára. Ez a régió legrégebbi állásfesztiválja, amely minden alkalommal hozzájárul az álláskeresők készségeinek fejlesztéséhez, a tehetségek felfedezéséhez és az elhelyezkedési lehetőségek kibővítéséhez.

Az tavalyi KarrierFeszt több mint 50 vállalatot és közel 1000 résztvevőt vonzott. Idén még több üzleti és gazdasági partnerrel, valamint álláskeresővel számolnak, és számos újítást és vonzó programot terveznek. A hagyományos állásvásár idén a munkaerőpiaci versenyképesség növelését célzó programokkal, a duális és vállalati partnerek együttműködésére építő gyakorlatorientált képzésekkel, duális workshoppal egészül ki.

KarrierFeszt angol nyelvű plakátja

Ez a régió legrégebbi állásfesztiválja, amely minden alkalommal hozzájárul az álláskeresők készségeinek fejlesztéséhez, a tehetségek felfedezéséhez és az elhelyezkedési lehetőségek kibővítéséhez. (Fotó: KarrierFeszt)

Karriert is adunk, nem csak diplomát!

A Miskolci Egyetem sokrétű képzési palettája számos potenciális munkaerőt kínál a gazdasági szereplőknek. Legyen szó frissdiplomás pályakezdőkről, az egyetem mellett munkát keresőkről, vagy az előretekintő hallgatókról, akik tervezik jövőjüket. Céljuk, hogy a népszerű toborzási eseményükön lehetőségeket kínáljanak jelenlegi és volt egyetemi hallgatóiknak, valamint hasznos tanácsokkal segítsék őket elhelyezkedésükben.

A KarrierFeszt nyitott minden jelenlegi és volt hallgató számára és remek lehetőséget nyújt a toborzókkal való találkozásra, kapcsolatépítésre és állásajánlatok megszerzésére. Előnyei a diákok számára elsősorban a közvetlen interakciók, a karrierlehetőségek feltérképezhetősége, a hálózatépítés, a személyes márkaépítés és még sok minden más is.

Partijátékok, beltéri sportlehetőségek és fesztiválhangulat

Az idei KarrierFeszten több száz karrierlehetőség várja a résztvevőket, melyek különböző munkaterületekről és tevékenységi körökből származnak. A munkát keresők személyesen találkozhatnak a cégek képviselőivel, közvetlenül jelentkezhetnek az állásokra, és értékes tippeket, valamint válaszokat kaphatnak, amelyek segíthetnek a sikeres karrierépítésben vagy az álommunka felé vezető út elindításában.

A KarrierFeszt több, mint egyszerű állásbörze – inspiráló workshopokkal, hasznos és szórakoztató kísérőprogramokkal, valamint szakmai és közösségi eseményekkel várják az érdeklődőket. Tanácsadások és tájékoztatók segítenek a munka, a vállalkozás és a tanulás világában elérhető lehetőségek felfedezésében. Emellett karrieres kvízjátékokkal, közösségi és partijátékokkal, valamint beltéri sportlehetőségekkel is készülnek, hogy azok is élvezhessék a rendezvényt, akik éppen nem állást keresnek, csak egy kis fesztiválhangulatra vágynak.

Ez is érdekelhet:

Egy életre szóló élményt adunk – interjú Horváth Zitával, a Miskolci Egyetem rektorával