2026-ban Nemzetközi Matematikai Diákolimpiát rendez Magyarország

Bodzás Szabolcs | 2023-06-27
Felhatalmazták Csák Jánost, hogy az általa benyújtott szándéknyilatkozat alapján lássa el a Diákolimpia megszervezésének teljes körű előkészítését és koordinálását.

Arról egyelőre még nem született döntés, hogy hol lesz hazánkon belül a pontos helyszín három év múlva.

2026-ban mi biztosítjuk a helyszínt. (Fotó: 123RF)

A felkérés talán annak is köszönhető, hogy a magyar diákok rendre kiváló helyen végeznek a nemzetközi megmérettetésen. A 2019-ben rendezett angliai Bath-ban például 11. helyen végzett a magyar csapat. 112 ország közül vettek részt, és hat érmet is bezsebeltek a magyar diákok.

Csák János a jelenleg már Budapesti Corvinus Egyetem névre keresztelt intézmény pénzügy és szociológia szakán szerzett diplomát 1987-ben. Négy gyermek büszke édesapja.

Címkék: 2026   Csák János   diákolimpia   pénzügy   szociológia