Vár téged a Corvinus állásbörzéje!

UNIside | 2023-10-25
Ma elkezdődött a Corvinus kétnapos őszi állásbörzéje, amelyen több mint kétszáz állásajánlattal harminc cég van jelen az ország vezető vállalatai közül. A Career &Business Festivalon szakmai előadások, workshopok és alumni-álláskereső találkozók is várnak.

A gazdasági és társadalomtudományi képzés területén Magyarország vezető egyetemén, a Budapesti Corvinus Egyetemen jelenleg csaknem 12 000 hallgató tanul, köztük 2000-en külföldi diákok. Az intézmény világszerte több mint 200 partneregyetemmel ápol szoros kapcsolatot. A tavaszi állásbörze sikere után október 25-26-án rendezik meg a Budapesti Corvinus Egyetem karrierfesztiválját. Elsősorban tanácsadói, banki, pénzügyi, FMCG (napi fogyasztási cikkek) szektorokból érkeznek a Corvinusra az összesen mintegy kétszáz állást ajánló cégek, nagy- és kisvállalatok, start-upok egyaránt, köztük az egyetem stratégiaipartnerei is. A harminc cég nemcsak teljes és részmunkaidős állásokat, de szakmai gyakorlati helyeket is kínál – írják közleményükben.

Látogatók a Corvinus tavaszi állásbörzéjén (Fotó: Budapesti Corvinus Egyetem)

Sikeresnek lenni a munkahelyeken?

A fesztivál számos olyan programot kínál, ami a munkahelyeken való sikerességet segítik:

• számos interaktív workshop és program, amelyek segítsenek elsajátítani azokat a készségeket és ismereteket, amelyekkel sikeressé válhatunk a mai munkahelyeken.
  • több mint húsz szakmai előadás a jövőmunkahelyéről, amit a résztvevő kiállítók, stratégiai partnerek és a szakma meghatározó személyiségei tartanak.

Új program az Alumni Café

Az állásbörzén most először látogatható az Alumni Café, amelyen a látogatók kötetlen, negyedórás beszélgetéseken találkozhatnak 13 meghatározó corvinusos öregdiákkal változatos területekről – pl. turisztikai menedzsment, felhasználóiélmény (UX)-kutatás, reklám, kormányzat, nemzetközi szervezetek –, köztük az egyetem elnökével, Anthony Radevvel – írja a Corvinus Egyetem. Jó alakom ez arra, hogy első kézből ismerd meg a corvinusos alumnik tapasztalatait, karrierútjait, ezzel inspirációt kapj saját szakmai életutad formálásához.

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember és , szöveg, amely így szól: „ALUMNI CAFÉ one to one chats 25-26 October, 13:15- 15:00 Building E, Lecture III. CORVINUS UNIVERSITY of BUDAPEST”

Fotó: Budapesti Corvinus Egyetem Facebook oldala)

Az esemény nyitott és regisztráció nélkül is látogatható. A szervezők 7-8 ezer érdeklődre számítanak. A rendezvényről a Corvinus aloldalán, az expo.uni-corvinus.hu honlapon lehet bővebben tájékozódni.