PTE – nagy értékű informatikai fejlesztés Pécsett

Halaska Gábor | 2024-01-01
A PTE - tehát a Pécsi Tudományegyetem mintegy 400 millió forint értékben szerez be digitális eszközöket egy több mint 3,8 milliárdos pályázat részeként - közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel.

A PTE – tehát a Pécsi Tudományegyetem mintegy 400 millió forint értékben szerez be digitális eszközöket egy több mint 3,8 milliárdos pályázat részeként – közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, hogy a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) és a magyar kormány támogatásával zajló pályázat eredményeként tanulási, oktatási és kutatási folyamatok alapjául szolgáló digitális tananyagokat és más modern digitális tartalmakat fejlesztenek.

Érdekel a PTE kapcsán más is, Olvasd el ezt a cikkünket!

Újabb digitális tantermet kap a PTE

A 3,8 milliárd forintos projekt részeként 400 millió forint összértékben a gyakorlati oktatásban is hasznosuló orvos-egészségügyi eszközöket vásárolnak, valamint a gyakorlati oktatást, képzést közvetlenül segítő infrastrukturális és eszközkapacitások fejlesztésére is sor kerül.

A modern digitális eszközök szállítása és üzembehelyezése pedig a PTE legtöbb telephelyére, így a karokra, a Klinikai Központba, a gyakorlóiskolákba, valamint a Tanárképző Központba már meg is történt – olvasható a kommünikében.

Forrás: MTI

Fotók: Pixabay