Uni

Együttműködés a Professzorok Batthyány Köre és a Fiatalok Batthyány Köre között

Halaska Gábor | 2023-12-14
Együttműködési megállapodást írt alá a Professzorok Batthyány Köre és a Fiatalok Batthyány Köre hétfőn Budapesten azzal a céllal, hogy a két nemzeti-konzervatív értékrendet valló szervezet kölcsönösen segíti egymás tevékenységét.

Együttműködési megállapodást írt alá a Professzorok Batthyány Köre és a Fiatalok Batthyány Köre december 11-én hétfőn Budapesten azzal a céllal, hogy a két nemzeti-konzervatív értékrendet valló szervezet kölcsönösen segíti egymás tevékenységét.

Az eseményen elhangzott, hogy a szervezetek az együttműködés keretében tervezik, hogy közös előadásokat szerveznek, valamint bevonják egymást szellemi műhelyeik tevékenységébe. Terveik szerint ezek a rendezvények főként kulturális, tudományos és oktatáspolitikai elképzeléseik bemutatására, megvitatására és terjesztésére szolgálnak.

 

Budapest, 2023. december 11. Kollár Lajos, a Professzorok Batthyány Köre elnöke (j) és Batthyány Boldizsár, a Fiatalok Batthyány Körének kuratóriumi elnöke a két szervezet közötti együttműködési megállapodás aláírásán a Magyarságkutató Intézetben 2023. december 11-én. MTI/Szigetváry Zsolt

Budapest, 2023. december 11.
Kollár Lajos, a Professzorok Batthyány Köre elnöke (jobbról) és Batthyány Boldizsár, a Fiatalok Batthyány Körének kuratóriumi elnöke kezet fog a két szervezet közötti együttmûködési megállapodás aláírása után a Magyarságkutató Intézetben (MKI) 2023. december 11-én.
MTI/Szigetváry Zsolt

Kollár Lajos rámutatott, hogy a közös munka októberben elkezdődött Sátoraljaújhelyen a Rákóczi Táborban, a kör szervezésében rendezett tudományos, aktuálpolitikai konferencián, amelynek főbb témája az energetika, a felsőoktatás, a nemzetpolitika, a család és népesség volt.

Megállapodás a Batthyány Lajos Alapítvánnyal is

Az elnök a stratégiai megállapodással összefüggésben hangsúlyozta, hogy a kapcsolatok szélesítése „kiemelt jelentőségű”. Kollár Lajos hozzátette, hogy ennek szellemiségében született megállapodás a Batthyány Lajos Alapítvánnyal, a Civil Összefogás Fórummal, a Magyarságkutató Intézettel és a Rákóczi Szövetséggel is.

Batthyány Boldizsár elmondta, hogy 2021 végén azért hozták létre a szervezetüket, hogy értékeken alapuló, hovatartozásokon, politikai, gazdasági véleményeken átívelő közösséget hívjanak életre, amely ütközteti a „belső és a külső” véleményeket.

Hozzátette: már a megalakulásukkor is partnerként tekintettek a körre mind a képviselt értékeket, mind a tevékenységüket tekintve. Megjegyezte, már feladatokat is vállaltak a kör felsőoktatási és energetikai munkacsoportjában.

A kuratóriumi elnök kijelentette, hogy a körre, annak vezetőire szellemi mentoraikként fognak tekinteni. Reményét fejezte ki, hogy a szervezetükkel való együttműködés új perspektívát adhat majd.

Mit érdemes tudni a magyarásgkutatás kapcsán?

A Magyarságkutató Intézet (MKI) interdiszciplináris kutatásokat végez a magyarság múltjával, történelmével, nyelvével, hagyományaival, kultúrájával és eredetével kapcsolatosan. A szervezet a magyar kormány, illetve az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) irányítása alatt kezdte meg működését 2019. január 1-jén. Első főigazgatója Horváth-Lugossy Gábor (2019-2023) majd Prof. Dr. Kásler Miklós lett 2023-tól.

Az intézmény fő céljának tekinti, hogy a tudomány különböző területein született ismereteket, megállapításokat összegezze és azokat tudományos színvonalon értékelje a valószínűség legmagasabb fokán. A Magyarságkutató Intézet kezdeti terveinek megfelelően eredményeinek nagy részét online publikálja web- és közösségi oldalán, a tudományos- előadások, tartalmak videó formátumban is elérhetők, az intézet emellett nyomtatott kiadványokat is megjelentet, amelyek online bárki számára hozzáférhetők.

Az intézet és munkatársai rendszeresen tudományos konferenciák tartásával és kiállítások szervezéssel is foglalkozik.