Pannon Egyetem: a piaci igényeket követi a képzési portfólió

UNIside | 2024-02-05
Pszichológia és üzleti adattudomány szakokkal erősít a 2024-es tanévtől kezdve a veszprémi központú Pannon Egyetem. Mindkét szakra lehet már jelentkezni a felvételi határidőig, azaz február 15-ig a felvi.hu oldalon. Országosan itt az egyik legnagyobb a duális képzésben elérhető partnerek száma, de mindezek mellett kiváló ösztöndíjakat, tucatnyi sportolási lehetőséget és az elsőévesek számára kollégiumi elhelyezést biztosít az intézmény.

Az elmúlt évtized legeredményesebb felvételi eljárását tudhatja maga mögött a Dunántúl és a Balaton régió meghatározó, multidiszciplináris intézménye, a veszprémi központú Pannon Egyetem. A fennállásának 75. évfordulóját ünneplő intézményt 2023-ban 60 százalékkal többen választották, mint tavaly, a növekedés az országos átlag több mint kétszerese. Csillag Zsolt, az intézmény kancellárja szerint ez különösen annak fényében kimagasló eredmény, hogy ellentétben sok más egyetemmel a Pannonon nem csökkentek a felvételi ponthatárok, hanem nőttek 2022-höz képest. A kancellár szerint ebben az eredményben óriási szerepe van a hallgatótoborzási tevékenységüknek és a „láthatóságuknak”. A 2023. év eredményeivel kapcsolatban úgy fogalmazott: sok egyéb mellett (többek között a Solar Boat nemzetközi napelemes hajóverseny magyarországi futamának megrendezése Balatonalmádiban, EFOTT házigazda szerep, az ismert etológus, csimpánz kutató Jane Goodall látogatása, az Európa Kulturális Fővárosa 2023 programhoz való csatlakozás) kiemelendő, hogy tavasz végére elkészül az egyetem történetének legnagyobb kampuszfejlesztése, ahol a várossal közösen egy kiváló európai egyetemhez méltó, pihenésre, feltöltődésre és sportolásra is alkalmas kampuszt alakítottak ki mélygarázzsal, parkosított zöldterületekkel, szabadtéri, multifunkcionális sportpályákkal, közösségi tér épülettel.

De nem csak az infrastruktúra adott egy XXI. századi intézményhez, hanem a képzési portfólió bővítése is követi a piaci igényeket. A Humántudományi Karon a hat féléves képzési idejű pszichológia alapszakon viselkedéselemző (Human Behavior Analyst) végzettséget lehet megszerezni, egyelőre csak nappali képzés keretében.  A képzés célja: olyan viselkedéselemző szakemberek képzése, akik a pszichológia tudomány elméleti alapismereteinek és alapvető módszereinek birtokában – szakmai vezetés mellett – alkalmasak a pszichológia alkalmazott ágaiban feladatok ellátására. A megszerzett oklevéllel többek között egészségügyi, oktatási és mentálhigiénés intézményekben, családgondozóban, civil szervezeteknél is el lehet helyezkedni.

A Gazdaságtudományi Kar üzleti adattudomány nyolc féléves alapszakját annak ajánljuk, akit érdekel az adattudomány, a statisztika, a programozás és az üzleti döntéshozatal folyamata és szeretné tudni, hogyan használja fel az adatokat a vállalati problémák megoldására, illetve hogyan alkalmazhatja a legmodernebb analitikai módszereket és eszközöket.  Az üzleti adattudomány alapszakon szerzett diplomával számos területen és szektorban lehet elhelyezkedni, például adatelemzőként (Data Analyst), pénzügyi elemzőként (Financial Analyst), folyamatelemzőként (Process Analyst), marketing- (Marketing Analyst) vagy műveleti elemzőként (Operations Analyst).

A Pannon Egyetem is részt vett az idei Educatio Kiállításon. (Fotó: Pannon Egyetem)

A Pannon Egyetem kiemelten kezeli a sportot is: a Veszprémi Egyetemi Sport Club tizennégy szakosztályában csaknem 900 igazolt versenyző van, de a sportolókat ösztöndíjjal, mentorprogrammal segítjük, hogy karrierjüket és tanulmányaikat is zökkenőmentesen folytathassák.

A Pannon Egyetem új pontszámító kalkulátort hozott létre, amely a pontszamito.uni-pannon.hu címen található. A kalkulátor segítségével a felvételizők előzetesen felmérhetik, hogy milyen eredményekkel érhetik el várhatóan a megcélzott képzésre a felvételt.

A felvételi eljárással kapcsolatos részletek itt olvashatók: https://felveteli.uni-pannon.hu/index.php/hirek/59/amit-a-felveteli-eljarasrol-tudni-kell-2024-ben

Pannon Egyetem, Veszprém – 8200, Egyetem utca 10.

(Támogatott tartalom)