Tudástár

Közeleg az érettségi vizsga jelentkezési határideje

Szigetvári Vilma | 2024-02-01
2024. február 15-éig lehet jelentkezni a május-júniusi érettségi vizsgákra. Összegyűjtöttük a jelentkezéssel, illetve az érettségivel kapcsolatos fontos információkat.

Így jelentkezz ha érettségi vizsga előtt állsz

Az május-júniusi érettségi vizsgákra február 15-éig lehet jelentkezni. A vizsgákra jelentkezni az érintett intézményeknél kell. Tehát annál az intézménynél, ahol az érettségi vizsgát letenni szeretné a jelentkező.

A jelentkezéshez szükséges dokumentumokat személyesen vagy postai úton kell benyújtani az intézménynél. Lehetséges online jelentkezés is ügyfélkapus azonosítás után, az Elektronikus Jelentkezési Lap (E-jel) programmal, erre azonban csak a 18. életévüket betöltött jelentkezőknek van lehetősége.

Május-júniusi érettségi vizsga időpontok

Az érettségi vizsgák 2024.május 3 -án kezdődnek. Emelt és középszinten is május 27-ig tehetnek a diákok írásbeli érettségi vizsgát. A szóbeli vizsgák június 5-én kezdődnek.

A május-júniusi írásbeli érettségi időpontok 2024-ben

Emelt szintű írásbeli érettségi vizsga Középszintű írásbeli érettségi vizsga Középszintű írásbeli érettségi vizsga
nemzetiségi nyelv és irodalom nemzetiségi nyelv és irodalom május 3., 8.00
magyar nyelv és irodalom magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv május 6., 9.00
matematika matematika május 7., 9.00
történelem történelem május 8., 9.00
angol nyelv angol nyelv május 9., 9.00
német nyelv német nyelv május 10., 9.00
digitális kultúra május 13., 8.00
ének-zene, belügyi rendészeti ismeretek ének-zene, belügyi rendészeti ismeretek május 13., 14.00
biológia biológia május 14., 8.00
közigazgatási ismeretek május 14., 14.00
ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai vizsgatárgyak ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai vizsgatárgyak május 15., 9.00
kémia kémia május 16., 8.00
földrajz földrajz május 16., 14.00
orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek orosz nyelv, egyéb, más vizsganapon nem szereplő nyelvek május 17., 8.00
gazdasági ismeretek, honvédelmi alapismeretek gazdasági ismeretek, honvédelmi alapismeretek május 17., 14.00
digitális kultúra május 21., 8.00
latin nyelv, héber nyelv  latin nyelv, héber nyelv  május 21., 14.00
fizika fizika május 22., 8.00
vizuális kultúra vizuális kultúra május 22., 14.00
francia nyelv francia nyelv május 23., 8.00
filozófia filozófia május 23., 14.00
spanyol nyelv spanyol nyelv május 24., 8.00
mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma mozgóképkultúra és médiaismeret, dráma május 24., 14.00
olasz nyelv  olasz nyelv  május 27., 8.00

2024. évi, május-júniusi érettségi írásbeli vizsgák időpontja a 2023/2024. tanév rendjére vonatkozó jogszabálytervezet 1. sz. melléklete alapján

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsga Középszintű szóbeli érettségi vizsga Időpont
szóbeli vizsgák június 5-12.
szóbeli vizsgák június 17. – július 3.

2024. évi, május-júniusi érettségi szóbeli vizsgák időpontja a 2023/2024 tanév rendjére vonatkozó jogszabálytervezet 1. sz. melléklete alapján

Közösségi szolgálat az érettségi vizsgához

Az érettségi vizsga megkezdésének feltétele az 50 óra közösségi szolgálat teljesítése a középiskolai tanulmányok során. Ez a feltétel az előrehozott érettségi vizsgát tevőket nem érinti.

Jelentkezés felsőoktatásba

Felsőoktatási intézményekbe történő jelentkezés határideje szintén február 15-e, de fontos, hogy az érettségi vizsgákra és a felsőoktatásba való jelentkezés két külön lépés.

A felsőoktatásba való jelentkezés az e-felvételi rendszeren keresztül a felvi.hu honlapon történik.

Felvételi előtt állsz? Érdemes emelt szintű érettségit tenned! – interjú az Oktatási Hivatal elnökhelyettesével (videó)

Az érettségivel kapcsolatban további információk az Oktatási Hivatal honlapján találhatóak.