Idén Magyarország lesz az Európai Egyetemi Játékok házigazdája

UNIside | 2024-01-11
A bejelentést ma Hankó Balázs államtitkár is megerősítette.

Hazánk kapja a megtisztelő feladatot, hogy megrendezheti a sporteseményt

Hankó Balázs – Magyarország felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért, felnőttképzésért felelős államtitkára – az Educatio Kiállítás első napján tartott sajtótájékoztatón tartott beszédében hangsúlyozta, hogy a magyar egyetemek világszinten benne vannak a legjobb öt százalékában. Továbbá, hogy 2024-ben hazánk két nívós egyeteme: a Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem lesz az Európai Egyetemi Játékok házigazdája.

Az államtitkár a kitűzött célokról is beszélt

Újra kiemelte, hogy a kitűzött cél 2030-ra az, hogy legalább egy magyar egyetem bekerüljön a világ száz legjobbja közé. Emellett három magyar egyetem az Európai Unió legjobbjai közé. „Ezt úgy érjük el, hogy magasabb fokozatra kapcsoljuk a nemzetközi programjainkat” – hangoztatta, hozzátéve: azt a célt tűzték ki, hogy minden évben legalább húszezer fiatal jusson el külföldre, és emelkedjen az itt tanuló külföldi hallgatók száma is.

Közösen nyújtott be pályázatot két egyetem

2012 óra rendezik meg kétéves rendszerességgel az Európai Egyetemi Játékokat, 2018-2019-ben pályázott közösen a Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem. 2024-re kapták meg a jogot. Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja így nyilatkozott: Magyarország történetének legnagyobb létszámú sportolói résztvevőjét várjuk a játékokra, és azt gondolom, felejthetetlen élményeket fogunk nekik nyújtani.

Az atlétika fontos szerepet játszik a versenyen. (Fotó: 123RF)

A sportolók létszáma meg fogja haladni az ötezer főt.

Horváth Zita, a Miskolci Egyetemi rektora azt nyilatkozta, hogy nagyon fontos a sportdiplomáciai kapcsolat: mindazokkal, akikkel a jelenben, vagy akár a jövőben együtt tudnak működni. Elárulta, hogy még formálás alatt van az esemény a napok– és a versenyzők száma, valamint a büdzsé tekintetében.