Gólyatábor 2023, beilleszkedés az egyetemi létbe

UNIside | 2023-08-17
Július 26-án, a ponthúzást követően mindenki megtudhatta, hogy melyik felsőoktatási intézménybe vették fel. Több egyetem, rögtön a ponthúzást követően hirdette meg a gólyatáborát, érdemes figyelni a jelentkezés határidejét. Az egyetemek a honlapjukon, vagy a Facebook-oldalukon teszik közzé az eseménnyel kapcsolatos tudnivalókat, a honlapot böngészve, biztos, hogy megtalálod a számodra szükséges tájékoztatást, mind a gólyatáborral, mind az évkezdéssel kapcsolatban.

A legtöbb intézmény közvetlenül a szorgalmi időszak előtt szervezi meg az eseményt, de van, ahol már véget is ért a gólyák beavatása.

A Semmelweis Egyetem Gólyatábora 2023. augusztus 15-20 között zajlik, tehát 6 napon keresztül biztosítottak lehetőséget a lazításra.

A Széchenyi István Egyetem a gólyatábor helyett gólyahetet tart.  Akiket az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karára vettek fel, újra visszatérhetnek a Zánkai Ifjúsági Táborba, ahol sokan kisdiáikként is táborozhattak.

Ha az SZTE-re vettek fel, akkor a honlapon karonkénti bontásban találod meg a számodra szükséges tájékoztatót.

A ponthúzást követően az egyetemek azonnal elkezdték szervezni a gólyatáborokat. (123RF)

Hogy miért érdemes elmenni a gólyatáborba?

Az egyetemek instruktorai már nyár elején elkezdenek készülni erre a nemes eseményre, hiszen nagyon fontos a tökéletes kezdés. Az utóbbi években, a 9 éve az ELTE tanítóképzői gólyatáborában történt botrány óta, nagyon sokat szigorítottak ezen az egyetemi rendezvényen. Az előre kitalált programot jóvá kell hagyatni az egyetemek vezetésével és feltétel, hogy az egyetemen dolgozók közül is legyen ott valaki, aki felügyeletet lát el az eseményen. Persze nem tilos az alkoholfogyasztás, de ha valaki nem szeretne alkoholt fogyasztani, azt szigorúan tilos itatni. Azt azonban érdemes tudni, hogy a gólyatábor nagyon hasonlít egy jól szervezett bulihoz, ott pedig isznak, de módjával.

Itt van lehetőséged először arra, hogy megismerd szak–és évfolyamtársaidat. Kiderülhet számodra, hogy milyen tárgyakat érdemes felvenned, kik a jó oktatók és még azt is megtudhatod, hogy milyen ösztöndíj-lehetőségek vannak.

Betekintést nyerhetsz abba, hogy milyen lesz az egyetemi élet. A tábor lényege tulajdonképpen az, hogy segítse az egyetemi létbe való könnyű beilleszkedést.

A szervezők várhatóan csapatépítő játékokkal, könnyed ivászattal, sportjátékokkal készülnek, biztos, hogy mindenki talál számára megfelelő programot.

Itt van lehetőséged arra is, hogy megismerkedj a seniorokkal, akik olyan, már az egyetemre járó hallgatók, aki vállalták, hogy segítik és felkarolják a gólyákat. Ők fognak segíteni abban, hogy mindenki jól érezze magát a táborban. Szerencsés esetben a senior végig fog kísérni az egyetemi utadon.

A későbbiekben te is jelentkezhetsz seniornak, hiszen ez egy fontos társadalmi felelőségvállalás is.

Örülj annak, hogy gólya vagy, élj a lehetőséggel, hogy elmész a táborba és megalapozod azt, hogy nagyon boldogan teljenek az egyetemi éveid. Köss új barátságokat, add át a benned rejlő tudást, figyelj arra, hogy milyen tudás birtokába kerülhetsz mások által és ne feledd, akár egy hatalmas szerelem is várhat rád!

Címkék: gólya   gólyatábor   határidő   információk   jelentkezés