A Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája félmilliárd forint Uniós támogatás révén újult meg

UNIside | 2023-10-07
Európai Uniós támogatásból végezték az infrastrukturális fejlesztéseket. A diákoknak szükségük van innovatív digitális eszközökre.

A támogatás mértéke

Ötszázmillió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma, amit a Széchenyi 2020 Program keretében infrastrukturális fejlesztésekre küldött az Európai Unió – közölte az egyetem sajtóirodája az MTI-vel.

A Debreceni Egyetem jelentős támogatást kapott. (Fotó: 123RF)

Átalakítások és beszerzések

A közlemény szerint a projekt során a Pallagon található intézmény energetikai rendszerét megújították, a belső terek átalakításával pedig nagyobb vizesblokkokat alakítottak ki.

Huszonöt tantermet megújítottak, továbbá beszereztek számos informatikai eszközt: laptopokat, asztali számítógépeket, valamint tablettöltő szekrényeket, valamint fehér táblákat és iskolabútorokat is vásároltak.

(Forrás: MTI)