Példakép

Ötszáz egyetemistát várnak az OTDK Művészeti Szekciójába – Buli is lesz a Trefort-kertben

UNIside | 2023-04-12
Mintegy félezer egyetemista méri össze tudását április 13-tól 15-ig a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Művészeti és Művészettudományi Szekciójában az ELTE BTK Trefort-kerti campusán.

Első alkalommal ad otthont az ELTE Bölcsészettudományi Kara az egyetemi hallgatói tehetséggondozás legfontosabb fórumának számító OTDK teljes Művészeti és Művészettudományi Szekciójának. Az eddigi számos zenei szakterületi rendezés után most 37 tagozat szervezése és lebonyolítása valósulhat meg a Trefort-kertben és néhány külső helyszínen.

A Művészeti Szekció szakterületei közé tartozik

a művészet- és zeneelmélet mellett az animáció, a mozgókép, az intermédia, a fotó, a craft, a design, a kép- és tervezőgrafika, az építészet, a festészet, a szobrászat, az installáció, valamint a zene, a tánc- és a színpadi előadások.

Rekord számú pályázat érkezett

Az április 13. és 15. között megrendezendő konferenciára 24 hazai és határon túli intézményből neveztek hallgatók, 450-et meghaladó létszámmal. Idén több mint 350 pályázat érkezett a magyar művészeti és művészetközvetítői felsőoktatás legrangosabb eseményére, ami rekordnak számít a Művészeti és Művészettudományi Szekció történetében – számolt be az MTI.

Az ELTE Trefort-kerti campusa lesz az OTDK Művészeti Szekciójának fő helszíne. (Fotó: ELTE)

A bemutatott munkákat – tudományos kutatásokat, műtárgyakat, mozgóképes és vizuális alkotásokat, zenei és más előadó-művészeti produkciókat – a hazai felsőoktatás és szakmai élet elismert személyiségeiből álló zsűri értékeli. A több mint száz szakember között számos neves alkotó, oktató van.

Bárki jöhet!

A művészeti verseny a közönség számára nyitott, érdeklődő látogatók is beülhetnek a tagozati ülésekre. Az esemény a jövő egyetemistái előtt szintén nyitva áll: a gimnazista részvevők érdeklődése minden eddigit meghaladja – olvasható az egyetem honlapján.

A háromnapos eseményen több kulturális program is várja az érdeklődőket a Trefort-kertben. Mindenekelőtt a kari Hallgatói Önkormányzat által szervezett kulturális események, valamint a Művészeti és Művészettudományi Szekcióban hagyományosan megrendezett első nap esti „buli”.

A 36. OTDK, illetve annak Állam- és Jogtudományi Szekciója a Győri Nemzeti Színházban megrendezett ünnepséggel nyílt meg április 3-án. Az idei konferenciasorozata április 27-én zárul Szekszárdon, a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció programjával.

Címkék: ELTE   művészetek   művészettudomány   OTDK   Trefort-kert