Munka

A cégépítésről szóló előadással indult a győri egyetem startup programja

UNIside | 2023-03-26
Kaprinay Zoltán újságíró, startupper, vállalkozó tartotta a Széchenyi István Egyetem Spinoff Klubja tavaszi sorozatának nyitóelőadását. A startup program célja, hogy ösztönözze az egyetem hallgatóit saját vállalkozásuk elindítására.

Kaprinay Zoltán a cégépítésről tartott telt házas előadást a győri Széchenyi István Egyetem Spinoff Klubjában. Az Index.hu, az A38 hajó, a Bónusz Brigád vagy éppen a Creative Dock Hungary alapításában, illetve vezetésében is részt vett vállalkozó a cégépítés módszertanáról, a fenntartható és innovatív vállalkozásfejlesztésről beszélt.

A világpiacot kell megcélozni

„Globalizált világunkban minden vállalkozás egy hatalmas piacon versenyez egymással, ezért a fiataloknak is fontos tudniuk, hogy nekik nem győri, magyar vagy európai színtéren kell helytállniuk, hanem a világpiacon. Ettől azonban nem kell visszariadni, hanem megfelelően fel kell készülni rá” – fogalmazott Kaprinay Zoltán.

Hozzátette, örömmel látta, hogy a hallgatók körében jelentős az érdeklődés. Ez azt mutatja, hogy sok fiatal fantáziáját megmozgatja egy esetleges vállalkozás alapítása. Sokaknak már saját ötleteik is vannak, amelyek megalapozzák a cég létrejöttét, mások még csak felmérik a terepet.

Telt házas előadással indult a Széchenyi István Egyetem Spinoff Klubjának tavaszi sorozata (Fotó: Széchenyi István Egyetem)

A Spinoff Klubot, az egyetem startup programját 2020 óta rendezik meg, ahol a hallgatók a gazdasági szférából érkező előadók tapasztalatait, tanácsait ismerhetik meg

– derül ki az egyetem közleményéből. Továbbá a klub remek lehetőség kapcsolatépítésre is, hiszen a rendezvényeket kötetlen beszélgetés zárja.

Több program is segíti a hallgatók sikeres vállalkozóvá válását

Kathi Dorottya, az egyetem Menedzsment Campus Kompetencia Központjának startup koordinátora elmondta, hogy az egyetem számos egyéb lehetőséggel is támogatja a hallgatók sikeres vállalkozóvá válását. Az érdeklődők tavasszal is a témához kapcsolódó érdekes programokon vehetnek részt.

„Márciusban folytatódik a Menedzsment Campus Business Camp, amelynek előadói sokéves tapasztalattal rendelkeznek cégépítés, üzleti tanácsadás és vállalati pénzügyek terén. A résztvevők megismerhetik a vállalkozásfejlesztés fontos lépéseit a stratégiai tervezéstől indulva az üzleti tervezésen és a pénzügyi modellezésen keresztül a forrásszerzés egyik fő eszközéig, az üzleti tervig. Áprilisban kétalkalmas workshopot szervezünk, amelyen az előző féléves startup események nagy sikere után újra középpontba kerül az innováció és az ügyfélközpontú tervezés” – mondta a startup koordinátor.

Így indíts saját vállalkozást!

Ha saját vállalkozást szeretnél indítani, érdemes meghallgatnod Pogátsa Zoltán, az egyik vezető hazai közgazdász, a népszerű POGI Podcast házigazdája ezzel kapcsolatos észrevételeit. A Design Terminal innovációs ügynökség Optimists first! című sorozata 2. évadának zárórészében ugyanis ő beszélt erről a témáról.

Arról is beszámoltunk, hogy a mostani tanévben több mint 300 diák vesz részt startup képzésben a Budapesti Corvinus Egyetemen. Ez több mint háromszorosa a 2021-es résztvevők számának. A 2021–22-es tanévben csatlakozott a Corvinus azon egyetemek sorába, amelyek meghirdették a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) portfóliójába tartozó Hungarian Startup University Programot (HSUP).