A beiktatási ceremóniát a Saint Louis Chess Club és a World Chess Hall of Fame által december 3-án megrendezett Saint Louis-i gálán tartották meg.
Az ünnepségen a Világ Sakkhírességeinek Csarnokába első magyarként bekerült Polgár Judit kiemelte: a Hall of Fame-be történő beválasztását több évtizednyi munka elismerésének tartja, amibe a sakkozóként elért eredményei mellett azt a tevékenységét is beleérti, amely a sakk oktatási eszközként való használatának népszerűsítésére és a nők sakk iránti érdeklődésének ösztönzésére irányul – számolt be a chessbase.com.
A Világ Sakkhírességeinek Csarnokába az kerülhet be, akire a Nemzetközi Sakkszövetség javaslatot tesz a sportra gyakorolt hatása alapján. Így a tagok közé a sakkjátékosok mellett szakírókat, újságírókat, versenyszervezőket is beválasztottak már. A Saint Louis-ban található Hall of Fame-ben minden tagnak külön táblája van, amelyen portréja mellett az életrajzát is feltüntetik.
Első magyarként Polgár Juditot választották be a Világ Sakkhírességeinek Csarnokába (Fotó: Polgár Judit Alapítvány)
Polgár Juditot „minden idők legjobb női sakkjátékosaként” mutatja be a World Chess Hall of Fame honlapja. A sportolói pályafutását 2014-ben befejező nemzetközi nagymester ezt az alábbi eredményekkel érte el:
Polgár Judit nem véletlenül emelte ki a Hall of Fame beiktatási ceremónián, hogy az elismerést a sakkozóként elért eredményei mellett a sakk oktatási eszközként történő népszerűsítése terén folytatott tevékenységének is betudja. Az 2012-ben létrehozott Polgár Judit Sakk Alapítvány égisze alatt – ahogy azt saját honlapján megfogalmazta – szakértők és pedagógusok bevonásával új és egyedülálló oktatási módszertant dolgozott ki óvodás és kisiskolás gyermekek számára.
– vázolja fel alapítványának oktatási sikereit az immár a sportág halhatatlanjai közé bekerült nemzetközi nagymester.
Egy másik, szakmájában világhírnévre szert tett magyar nőről, Karikó Katalinról nemrégiben írtuk meg, hogy megkapta a neves Gairdner Alapítvány (Gairdner Foundation) nemzetközi, orvosi díját az mRNS technológia kifejlesztésében végzett munkájukért. A Gairdner-díjat a Nobel-díj előszobájának is szokták nevezni, miután hozzávetőleg minden negyedik díjazott később megkapja a Nobelt is.