Az MCC Egyetemi Program: Térítésmentes képzés a képességek és motiváció alapján

Szigetvári Vilma | 2024-04-07
Térítésmentes MCC Juniorképzés: Képességek alapján, kulturált lakhatással és külföldi ösztöndíjak lehetőségével. Jelentkezés június 30-ig!

Oktatási egyenlőtlenségek csökkentése a cél

Az idei évben is folytatódik a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Egyetemi Programja, melynek célja a fiatalok oktatása terén meglévő egyenlőtlenségek csökkentése. Az MCC által kínált képzés lehetővé teszi, hogy a hallgatók oktatása ne anyagi helyzetüktől függjön, hanem kizárólag képességeiktől és motiváltságuktól. Az egyetemi program többek között külföldi ösztöndíjakkal, karrierlehetőségekkel, térítésmentes nyelvtanulással és ingyenes lakhatással támogatja a diákokat.

Az MCC által kínált képzés alapját szaktekintélyek, hazai és nemzetközi vendégoktatók és előadók adják. A program egy kiscsoportos, személyre szabott, több tudományágat felölelő képzést biztosít térítésmentesen. Az intézmény célja az, hogy a tehetséges magyar hallgatók külföldi tanulmányaik során szerzett elmélyített tudásukat hazájukban kamatoztathassák, felelősségteljesen hozzájárulva az ország és szűkebb környezetük fejlődéséhez.

Juniorképzés az MCC Egyetemi Program első állomása

A juniorképzés az MCC Egyetemi Programjának első állomása, mely során a diákok széleskörű alaptudást szereznek. A kurzusok között olyan fontos témák szerepelnek, mint az érveléstechnika, vitakultúra, politikai filozófia, valamint mikro- és makroökonómia. A program kiemelten fontosnak tartja a gyakorlati idegen nyelvi képzéseket is.

Az MCC Egyetemi Programjának résztvevői számára nemcsak szakmai tudásban gazdag kurzusokat kínálnak, hanem számos kulturális és rekreációs programot is szerveznek. Emellett ingyenes kollégiumi lakhatást biztosítanak a felvételt nyert diákoknak.

Az MCC tehetséggondozási programjának egyik alappillére az ösztöndíjrendszere, melynek köszönhetően tavaly mintegy 300 diákjuknak nyílt lehetőségük arra, hogy a világ legjobb egyetemein tanuljanak, vagy külföldi tanulmányúton vegyenek részt.

Az MCC Egyetemi Program elsőévesei az egyetemi tanulmányaik mellett aktívan részt vesznek a kollégiumi életben is. A program célja, hogy magas színvonalú alaptudást nyújtson a diákoknak, amelyet későbbi tanulmányaik és karrierjük során hasznosíthatnak.

Vidám fiatalok ülnek egy előadáson.

A kurzusok között olyan fontos témák szerepelnek, mint az érveléstechnika, vitakultúra, politikai filozófia, valamint mikro- és makroökonómia.(Fotó: 123rf)

Többfordulós felvételi

A jelentkezési határidő a juniorképzésre 2024. június 30., a felvételi eljárás többfordulós. Az írásbeli és szóbeli fordulók során a jelentkezőknek érvelő prezentációt kell tartaniuk egy választható témában, majd a felvételi bizottsággal beszélgetnek az előadásról és a témához kapcsolódó kérdésekről.

Az MCC Egyetemi Program egy kiváló lehetőség a tehetséges fiatalok számára, hogy térítésmentesen részesüljenek magas színvonalú képzésben, és aktívan részt vegyenek a közösségi életben és kulturális programokban. A program célja, hogy hozzájáruljon a hallgatók szakmai és személyes fejlődéséhez, valamint elősegítse az ország és szűkebb környezetük fejlődését.

Kreatív, a világra nyitott, motivált fiatalokat vár az MCC