A Makronóm Intézet október 14-én elindított kvantitatív közgazdaságtan kurzusa kiegészítő felnőttképzésnek számít a mesterképzési szint felett, a doktori képzési szinthez hasonló vagy azt kiegészítő szakmai tartalmi elemekkel.
A képzésre főként az alábbi hallgatókat, szakembereket várták:
„A cél magasan kvalifikált gazdasági szakemberek képzése, akik nemcsak széles körű gazdasági ismereteket sajátítanak el a képzés során, hanem matematikai és módszertani elemző képességük is tovább erősödik, fejlesztve ezzel a kvantitatív elemzői készségüket” – olvasható a kurzus képzési tájékoztatójában.
Fotó: pexels.com
A képzés öt tananyagegységből áll:
A 2 éves (4 féléves) – az ELTE Gazdaságtudományi Kar épületében zajló – képzés összesen 400 kontaktórát tartalmaz, egy-egy félév rendszerint 10 pénteki oktatási napot foglal magába.
A képzés az ELTE közreműködésével folyik, amelynek Gazdaságtudományi Kara (GTK) az idei általános és keresztféléves jelentkezési adatok alapján az ország legnépszerűbb karának bizonyult, miután legtöbben az ELTE GTK-t választották első helyen. Ez egyben azt is jelenti, hogy az ELTE lett a legnépszerűbb gazdaságtudományi képzőhely megelőzve a két nagy budapesti szakegyetemet (BGE, Corvinus).
Szeptemberben 2100 új hallgatója lett az ELTE GTK-nak, 1313 fő alapszakon, 787 fő mesterszakon. Az idén februárban már felvett 446 fő mesterszakossal együtt így a kar új hallgatóinak száma 2546 fő, akiknek mintegy fele mesterszakos, amivel e téren is országos első az ELTE GTK.