Tudástár

JVSZ XIII. Makro Konferencia – jön az üzleti élet egyik legfontosabb szakmai eseménye

UNIside | 2024-09-19
A Joint Venture Szövetség (JVSZ) 2024. október 3-án, 13. alkalommal rendezi meg az üzleti élet egyik legfontosabb szakmai eseményét, a JVSZ Makro Konferenciát.

A konferencia helyszíne az ELTE Egyetemi Kongresszusi Központ, ahol a hazai és nemzetközi gazdasági trendek és kihívások kerülnek terítékre, különös tekintettel a versenyképesség fenntarthatóságára. A rendezvény nem csupán iránymutatást nyújt a gazdasági szereplők számára, hanem exkluzív lehetőséget biztosít a szakmai kapcsolatépítésre is.

A félnapos konferencián a hazai gazdasági élet véleményformálói, a kormányzat és az MNB képviselője osztják meg nézeteiket és gondolataikat a hazai üzleti előrejelzései mellett: geopolitikai kilátásokról, Kína és Amerika gazdasági versengéséről, Európa jövőbeni szerepéről. Az irányt mutató, aktuális trendeket felvázoló előadások mellett rendhagyó vitafórumok színesítik a programot.

A konferencia fővédnöke Varga Mihály pénzügyminiszter, a JVSZ társelnöke.

Kiemelt programpontok és résztvevők

Varga Mihály pénzügyminiszter, a konferencia fővédnöke és a JVSZ társelnöke, nyitóelőadásában a magyar gazdaság jelenlegi helyzetéről és a jövőbeli irányvonalakról ad részletes tájékoztatást. Az előadás betekintést nyújt a gazdasági kormányzat terveibe és a versenyképesség fenntarthatóságának kulcsterületeibe.

Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke a makrogazdasági kilátásokat vázolja fel, amelyek nagyban meghatározzák majd a következő évek üzleti környezetét.

Az egyik legizgalmasabb programpont a „Európa szemével a világ felé, a világ szemével Európa felé” című vitafórum lesz, ahol olyan vállalati vezetők osztják meg tapasztalataikat, mint Fábián Ágnes, a Henkel Magyarország ügyvezető igazgatója, és Tálos Péter, a Foxconn csoport alelnöke. A beszélgetést Bombera Krisztina moderálja, aki izgalmas kérdésekkel színesíti a diskurzust.

A „Húzós LIVE powered by ATV” című blokkban Kapitány István, a Menedzserszövetség elnöke és a Shell korábbi globális alelnöke, valamint Rónai Egon osztja meg gondolatait a nemzetközi üzleti környezet, Kína és Amerika versengésének hatásairól.

Az esemény csúcspontja egy izgalmas vitafórum a nézőpontok kereszttüzében „Hova tart a magyar gazdaság?” címmel, ahol vezető bankárok: Jelasity Radován, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója; Egerszegi Ádám, az MBH Bank vezérigazgató-helyettese; valamint Tardos Gergely, az OTP Bank Elemzési Központjának igazgatója kérdezhetik a Nemzetgazdasági Minisztérium képviselőjét.

A konferencia keretében Csorbai Hajnalka, az OPTEN stratégiai igazgatója és a Szövetség elnökségi tagja mutatja be a JVSZ Economy Index legfrissebb eredményeit, amely az üzleti klíma alakulását vizsgálja a hazai vállalkozások szemszögéből.

A programot a „A versenyképesség titka – Egy magyar tulajdonú bank és egy befektetési szolgáltató története piacszerzésről, növekedésről és fenntarthatóságról” című vitafórum zárja, amelyben Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója és Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. alapítója vitatják meg hogyan lehet a lokális tudást globálisan hasznosítani, miközben Bombera Krisztina kérdései révén feltárják hogyan válhat egy kis cégből, nagyvállalati szereplő kisebb ökológiai és társadalmi lábnyommal.

Exkluzív kapcsolatépítési lehetőségek

A Makro Konferencia kiváló lehetőséget kínál a szakmai kapcsolatok építésére és a legfrissebb gazdasági trendek megismerésére. A résztvevők a kávészünetek, a kiemelt jeggyel rendelkező vendégek pedig a záró ebéd során kötetlenül beszélgethetnek az előadókkal és egymással, értékes kapcsolatokat építve.

A konferencia részletes programja itt érhető el.