Tudástár

Interaktív honlap a felsőoktatási statisztikákról

UNIside | 2023-12-14
Felsőoktatásban tanulsz? Felvételi előtt állsz, vagy csak szeretnél könnyen hasznos információkat szerezni a felsőoktatásról? Az Oktatási Hivatal új interaktív honlapján féléves bontásban utána nézhetsz annak, hogy hol, hányan, milyen rendszerben és milyen korosztályból tanulnak a magyar egyetemeken és főiskolákon.

Elérhetővé vált az Oktatási Hivatal új honlapja, amely interaktívan mutatja be a felsőoktatási statisztikai adatokat. Az interaktív és szemléletes oldalon, a firstat.oh.gov.hu -n a Felsőoktatási Információs Rendszer (FIR) hivatalos félévi statisztikái böngészhetők: országos, egyetemi, kari szintű részletes hallgatói és oktatói adatok is rendelkezésre állnak. A szűrhető, interaktív felület szemléletesen, felhasználóbarát módon, 2015-től 2023-ig féléves bontásban mutatja be a felsőoktatási létszámadatokat: hány hallgató jár az egyes egyetemekre, főiskolákra, szakokra félévente, milyen a nem és a kor szerinti megoszlásuk, mely megyéből érkeznek az adott egyetem, főiskola hallgatói. – közölte az MTI.

Részlet az Oktatási Hivatal új inetraktív honlapjának felületéről. (Kép: Oktatási Hivatal)

Minek nézhetsz utána az oldalon?

• hány hallgató jár félévente az egyes egyetemekre, főiskolákra
  • hány hallgató jár az egyes szakokra hány hallgató jár, közülük mennyi a nő és a férfi
  • milyen korcsoportból kerülnek ki a hallgatók
  • az ország melyik térségéből a diákok
  • hányan járnak nappali vagy levelező képzésre
  • milyen arányban vesznek részt a képzéseken külföldi hallgatók
  • hány kollégista van egyes egyetemeken
  • hány PhD-vel rendelkező oktatója van az intézményeknek

Az adatok szemléletes megjelenítése segíthet abban, hogy jó döntéseket hozz, emellett hasznos információt nyújtanak a középiskoláknak, a jelentkezés előtt álló tanulóknak, szüleiknek, továbbá a téma kutatóinak is.

Az Oktatási Hivatal új interaktív honlapján féléves bontásban utána nézhetsz annak, hogy hol, hányan, milyen rendszerben és milyen korosztályból tanulnak a magyar egyetemeken és főiskolákon. (Fotó: 123rf)

Az oldalon 4 fő területen böngészhetsz:

Forrás: MTI