Felvételi last minute: szülői fórum az ELTE-n!

UNIside | 2024-02-01
Hogyan változik a felvételi eljárás? Mekkora értéke van egy ELTE-s diplomának? Milyen nemzetközi lehetőségeket kínál az ELTE? Az új felvételi rendszer ugyanúgy kihívások elé állítja a jelentkezőket, mint a szülőket. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem február 8-án szülői fórum keretében szeretne segíteni a legjobb döntéshozatalban.

A 2024-es felvételi eljárás ugyan megtartotta az eddigi 500 pontos struktúrát, de számos változást hozott. Nemcsak a közép- és emelt szintű érettségipontszámítása módosult, hanem az intézmények maguk szabhatják meg, hogy milyen teljesítményeket részesítenek előnyben. A pontszámítás tekintetében ugyan több kalkulátor is segíti a jelentkezőket és szüleiket, de nem könnyű átlátni az új rendszer képzésenkénti preferenciáit. Ezért lehetnek nagyon hasznosak a hiteles információkat közvetítő egyetemi szülői fórumok.

Hogyan lehet jól dönteni?

Kutatások alapján a felvételi előtt álló diákra az egyik legnagyobb hatással a család véleménye van akkor, amikor kiválasztja azt a szakot és intézményt, ahol a felsőoktatásban eltöltött éveit kívánja eltölteni. A fentiekben megfogalmazott kérdések minden bizonnyal elhangozhatnak a családi megbeszéléseken, így fontos, hogy a szülők is naprakész, hiteles információkkal rendelkezzenek a felvételi eljárásban bekövetkező változásokról vagy a Diplomás Pályakövetési Rendszerből kinyerhető tényekről. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem szülői fórumán szeretne lehetőséget biztosítani számukra, hogy szakértő munkatársai segítségével minden olyan kérdésükre választ kapjanak, amelyek alapján gyermekeik részére a legjobb tanácsot adhatják életük egyik legfontosabb döntésénél.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem szülői fórumán szeretne lehetőséget biztosítani arra, hogy szakértő munkatársai segítségével választ adjon a szülők kérdéseire. (Fotó: ELTE)

Milyen programot kínál az ELTE Szülői Fóruma?

Az egyes karok tájékoztatásán kívül Darázs Lénárd általános rektorhelyettes általános tájékoztatót tart az ELTE-ről, valamint Lengyel Ágnes oktatási igazgatóhelyettes Változások a felvételi eljárásban: mire kell készülni 2024-ben? címmel tart előadást. Dr. Báldy Péter, a Minőségügyi Iroda vezetője az ELTE-s diploma értékéről tájékoztat és szóba kerülnek a nemzetközi lehetőségek is.

Időpont és helyszín. Szükséges-e regisztrálni?

A fórumra előzetes regisztráció szükséges. Ugyanakkor az ELTE kollégái várják Önöket a bejáratnál lévő regisztrációs ponton 16 órától.

Időpont: 2024. február 8., 16 órától 19 óráig.

Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus, Északi Tömb, Gömb aula (1117 Budapest, Pázmány P. sétány 1/A)

Minden további információt megtalálnak az ELTE oldalán.

Oldalak: 1 2