Példakép

A mai fiatalok kiváló jelöltjei az ESG tanácsadói területnek

UNIside | 2024-01-27
Alapvető elvárásaink a szakmai felkészültség, az agilitás és a fenntarthatóság iránt való elköteleződés - emelte ki Lukács Ákos, az EY partnere.

Milyen elemek alkotják az EY saját fenntartható és etikus működésének alapjait és milyen fenntarthatósági szolgáltatásokat kínál ennek kapcsán az ügyfelek számára?

Cégünk szervezetén belül a társadalmi felelősségvállalási kezdeményezéseket az EY Corporate Responsibility Governance Council (CRGC) [EY Társadalmi Felelősségvállalási Tanács] koordinálja. A Tanács munkájában az EY Globális Ügyvezetésének (GÜ) tagjai, illetve a cégünk különféle üzletágait, funkcióit és földrajzi térségeit képviselő magas szintű vezetők vesznek részt.

Globális társadalmi felelősségvállalási programunk, az EY Ripples célja, hogy 2030-ra egy milliárd ember életébe hozzunk pozitív változást három kiemelt területen: a következő munkaerő-generáció támogatása; együttműködés a társadalmi és/vagy környezeti hatást elérő vállalkozókkal; valamint a környezeti fenntarthatóság felgyorsítása. Mára elmondhatjuk, hogy az EY munkatársai a 2023. június 30-án zárult pénzügyi évben 46 millió, mindeddig összességében pedig már több mint 127 millió ember életére voltak pozitív hatással.

A TRANSFORM kezdeményezés keretében az Unileverrel és a brit Külügyi, Nemzetközösségi és Fejlesztési Irodával (UK Foreign, Commonwealth & Development Office) folytatott együttműködésünk célja az egyenlőtlenségek felszámolásán keresztül 2030-ig 150 millió ember életének  megváltoztatása Afrika szubszaharai térségében és Dél-Ázsiában.

A fenntarthatóság ügyének előmozdításához cégünk szolgáltatásai már most jelentősen hozzájárulnak a fenntarthatóbb és befogadóbb gazdaság kiépítésére irányuló kormányzati tanácsadástól kezdve az üzleti élet szereplői körében az érdekeltek részére történő hosszú távú értékteremtést és az ezzel kapcsolatos beszámolást ösztönző kezdeményezésekig.

Az EY 2021-ben karbon negatív lett, majd karbon negatív maradt 2022-ben is, és az a célja, hogy 2025-re nettó zéró legyen.

Mit várnak el a céghez belépőktől, azaz az adott ESG szakmaterületen belül mik az alapvető elvárások képességben, tudásszintben?

Alapvető elvárásaink a szakmai felkészültség, az agilitás és a fenntarthatóság iránt való elköteleződés. A belépő kollégák egy alapos kiválasztási folyamaton esnek keresztül, ahol HR oldalról meggyőződünk a belépő elköteleződéséről, szakmai interjún és esettanulmány révén a szakmai felkészültségéről és felmérjük azt is, hogy mennyire rugalmas és agilis a mai ismert vagy kevésbé ismert ESG tématerületek feldolgozását és elsajátítását illetően. Keressük azokat, akik környezeti, társadalmi, vállalatirányítási és gazdasági területen végezve keresik az ESG-ben a céljukat, és érdeklik komoly ügyfél kihívások megoldásai, szívesen tanulnak újat és szeretik a változatos munkakörnyezetet. A megfelelő kollégák nem mindig az ESG-hez már értő kollégák, hiszen minden szeletéhez mi sem értünk, hanem akik megfelelő alapokkal, de nagy rugalmassággal érkeznek.

Mit gondolnak milyen típusú fiatalok lehetnek sikeresek ebben a szakmában?

Milyen életpályára készülhetnek azok a fiatalok, akik ebben az irányban tanulnak tovább?

Milyen az ideális jelentkező?

A fenti kérdésekre adott válaszokat, illetve az interjúnkat teljes terjedelmében friss kiadványunkban olvashatod, amit itt, hírlevél feliratkozás után, kedvezményesen rendelhetsz meg:

UNI in&out 2024

Címkék: EY   interjú   Lukács Ákos