Tudástár

Megjelent az UNI in&out Innováció 2024 rangsorkiadvány!

UNIside | 2024-09-17
Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a jövő innovációit? Milyen szerepet játszik a kvantuminformatika a technológiai fejlődésben és milyen kihívásokkal szembesülnek a felsőoktatási intézmények kutatásaik és innovációik piacra juttatása során? Megjelent az Ipar 4.0 témaköreit körbejáró, valamint az oktatás és az ipari innovációk kapcsolatát elemző UNI in&out Innováció 2024 rangsorkiadvány, benne friss egyetemi rangsorokkal a természettudomány, a műszaki és informatika képzési területeken.

Az UNIside csapataként felsőoktatási rangsorok készítésével, egyetemi és vállalati vezetőkkel készített interjúkkal, szakmai tartalmakkal, a szakképzés és a szakmák népszerűsítésével segítjük a fiatalokat, szüleiket, tanáraikat a pályaorientációban.

Legújabb kiadványunk megjelenését az őszi innovációs rendezvényekhez igazítottuk: az érdeklődők szeptember 23-án, a Nemzeti Innovációs Ügynökség által szervezett Innovation Summiton, valamint szeptember 25-én, a Bosch és a Richter Gedeon Zrt. által rendezett Innovátorok Napján is kézbe vehetik a 2024-es UNI in&out Innováció című bookazint.

Középpontban a természettudományos érdeklődés

Fontos küldetésünk a lap megjelentetésével és a középiskolák 11-12. évfolyamaihoz való közvetlen eljuttatásával, hogy a természettudományos ismeretek iránt érdeklődőbbé és fogékonyabbá tegyük a Z és alfa generációkat. Nemcsak az Innovátorok Napjának népszerűsítésének, hanem Demeterné Orosz Erzsébettel, a Debreceni Szakképzési Centrum Brassai Sámuel Műszaki Technikumának igazgatójával készített interjúnak is fontos üzenete, hogy a fiatalokat partnernek tekinteni fontos cél, hiszen számukra a technológiában tapasztalt újdonságok természetesebbek, az ő jelenlétük az MTMI oktatásban elengedhetetlen a további munkaerőpiaci kihívásoknak való megfelelésben.

„Az ipari és az akadémiai szféra együttműködésével, közös projektekkel és versenyekkel inspiráljuk a hallgatókat, hogy vegyenek részt a jövő alakításában, ami a tudományos világ gazdagítása mellett lehetővé teszi, hogy a hallgatók a gyakorlatban is alkalmazzák az egyetemen megszerzett tudást, felkészülve sikeres szakmai karrierjükre” – osztotta meg a témában gondolatait az UNIside olvasóival Szászi István, a Bosch hazai és adriai régióért felelős vezetője.

Friss trendek és az innovációs ökoszisztéma

A kiadványban hasznos összefoglalót találnak a fiatalok és az őket támogató, a felsőoktatási és innovációs piac iránt érdeklődők, például az idén és a közeljövőben épülő tudományos és innovációs parkokról, helyszíneikről, profiljukról, miközben közérthető módon kapnak képet arról, mi a különbség az egyszerű logisztikai park és a technológiai, tudományos és innovációs parkok között.

Képet adunk – neves elemző, gazdasági-tanácsadó vállalatok legfrissebb trendelőrejelzéseiről is, miközben a Makronóm Intézet egyik legfrissebb elemzését is bemutatjuk, amely az egészségipari fejlesztési lehetőségeket veszi részleteiben is górcső alá.

A mesterséges intelligencia, az innováció, az ipari digitalizáció releváns szereplőivel készített interjúinkból pedig kiderül: az innováció multidiszciplináris hozzáállással, együttműködésekkel lehet csak sikeres. Bódis László, a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezérigazgatója például kiemelte: fontos céljuk az egyetemisták vállalkozási ismereteinek erősítése. Úgy gondolja, az innovatív elképzelések gazdasági és társadalmi hasznosulása éppen annyira fontos, mint a tudományos eredmények előállítása, amely véleményével a lapban megszólalók többsége egyetért.

Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora szerint a változásokhoz való alkalmazkodás kulcsa abban rejlik, hogy a technológiai fejlődést nem csupán technikai-, technológiai, hanem jogi, etikai és társadalmi szempontból is vizsgáljuk.

A mesterséges intelligencia és a kvantuminformatika kapcsolódási lehetőségeiről is beszélt Kozsik Tamás, az ELTE Informatikai Karának dékánja, míg a lézertechnológia területén elért eredményekről Szabó Gábor, az ELI Lézerközpont ügyvezető igazgatója számolt be a lapban, amelyben az egyes területekhez kapcsolódóan néhány szakképzési intézmény vezetőjének interjúja is helyet kapott.

A fenti témákon túl a kiadvány értékes felsőoktatási rangsorokat is tartalmaz, amelyek a továbbtanulás előtt álló fiataloknak segíthet dönteni, milyen irányba induljanak.

Kihagyhatatlan ajánlat: amennyiben feliratkozol hírlevelünkre, az UNI in&out Innováció 2024 magazinunkat 50 százalékkal olcsóbban vásárolhatod meg! 👉 https://uniside.hu/kiadvany/feliratkozas.html

Az UNI in&out Innováció 2024 elérhető a shop.uniside.hu weboldalon, személyesen megvásárolható a Relay és Inmedio hírlapárusító hálózatok, valamint az Auchan és Interspar üzleteiben, és hamarosan e-book formájában is a szokásos értékesítési helyeken!