Tudástár

Pontosan egy hét múlva veszi kezdetét az őszi érettségi időszak

Bodzás Szabolcs | 2023-10-06
Ahogy az elmúlt években – májusban és októberben egyaránt – pénteki napon veszi kezdetét az időszak.

Ezúttal is nemzetiségi nyelv és irodalommal veszi kezdetét az érettségi időszak

Egy hét múlva, pénteken 8 órakor veszi kezdetét a 2023-as őszi érettségi időszak. A diákok nemzetiségi nyelv és irodalomból tehetnek először vizsgát.

Minden érettségizőnek nagyon sok sikert kívánunk! (Fotó: 123RF)

A fő tantárgyakból október 16-ától lehet vizsgázni

magyar nyelv és irodalom október 16. 8:00
földrajz október 16. 14:00
matematika október 17. 8:00
történelem október 18. 8:00
angol nyelv október 19. 8:00
kémia október 19. 14:00
német nyelv október 24. 8:00
informatika október 25. 8:00
biológia október 26. 14:00
fizika október 27. 14:00

Az előbb felsorolt tantárgyakból mind közép–, mind emelt szinten ugyanabban az időpontban lehet vizsgázni. Portálunk mind a 10 tantárgyról részletesen be fog számolni.

A tavaszi érettségivel ellentétben itt 8 órakor veszi kezdetét a „megmérettetés”, a kevesebb vizsgázó miatt nem tolták az időpontokat egy órával későbbre, 9 órára.

Kikre jellemző, hogy ősszel érettségiznek?

Jellemzően azokra a diákokra, akik szeretnék bebiztosítani magukat. Esetleg egy középszintű érettségi vizsgával, amit aztán a tanév végén egy emelt szintű követhet.

Mivel a koronavírus-járvány okozta pandémia már nem áll fenn, így ismét tartozik az írásbeli részhez egy szóbeli is (kivéve matematikából). Ez pedig biztosítékot ad arra, hogy rossz teljesítmény esetén – vagy amennyiben a diák nem elégedett az eredményével – egészen egyszerűen annulálja a vizsgáját. Ebben az esetben pedig semmilyen formában nem kerül bele a korábbi írásbeli eredmény az érettségi bizonyítványba.

Mikor lesznek a szóbeli vizsgák?

Mint minden évben, az emelt szintű szóbeli vizsgákat korábban tartják meg: 2023. november 9-étől 13-áig. A középszintű szóbeli vizsgák pedig 2023. november 20-a és 24-e között fognak lezajlani.

Címkék: időpontok   október   őszi érettségi