Turizmust szeptembertől a kecskeméti egyetemen is lehet tanulni

Tar Gábor | 2023-01-11
Új képzéssel, a turizmus-vendéglátás alapszakkal bővül a Neumann János Egyetem kínálata 2023 szeptemberétől.

A kecskeméti egyetem gazdaságtudományi karának új, 8 féléves alapszakján az utazási irodák, hotelek és éttermek gazdasági és szabályozási környezetét jól ismerő közgazdász szakembereket képeznek majd. A turizmus-vendéglátás szakon a hallgatók az alábbi területek üzleti világával és kulturális tényezőivel ismerkedhetnek meg:

• belföldi és külföldi utazásszervezés,
  • szállodaipar,
  • vendéglátás,
  • gasztronómia.

Két féléves szakmai gyakorlat

A szakhoz duális képzési forma is társul, így a hallgatók már az egyetemi éveik alatt (a két féléves kötelező szakmai gyakorlaton) folyamatos gyakorlati képzéshez juthatnak a térség vállalkozásainak közreműködésével – derül ki az egyetem képzésről szóló ismertetőjéből.

Nyílt nap a Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Karán 2019 novemberében (Fotó: Kecskeméti Campus/Facebook)

„Az új szaknál is elérhető a már bevált, egyedülálló ösztöndíjas rendszer, azaz az 50 százalékos költségtérítési támogatás azoknak, akik nem jutnak be az államilag finanszírozott helyekre” – olvasható a képzés elindításáról szóló közleményben.

17 egyetemen indul turizmus-vendéglátás szak

A felvi.hu-n olvasható információk szerint turizmus-vendéglátás szak a Neumann János Egyetemen kívül még az ország további 16 felsőoktatási intézményében indul 2023 szeptemberében. Ezek:

• Budapesti Gazdasági Egyetem
  • Budapesti Metropolitan Egyetem
  • Debreceni Egyetem
  • Edutus Egyetem
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi
  • Eszterházy Károly Katolikus Egyetem
  • Kodolányi János Egyetem
  • Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem
  • Miskolci Egyetem
  • Nyíregyházi Egyetem
  • Pannon Egyetem
  • Pécsi Tudományegyetem
  • Soproni Egyetem
  • Széchenyi István Egyetem
  • Szegedi Tudományegyetem
  • Tokaj-Hegyalja Egyetem

A gazdaságtudományok képzési területhez tartozó szakokkal kapcsolatos korábbi hír, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem angol nyelven politikai gazdaságtan mesterszakot indít el, amely eddig még nem volt elérhető Magyarországon.

A 2023 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre február 15-én éjfélig lehet jelentkezni.