Tudástár

Önkéntes katonai szolgálatért is kaphatsz többletpontot az egyetemi felvételin

Tar Gábor | 2023-02-10
Az egyetemi felvételin beszámítható többletpontokról szóló sorozatunkban most azt mutatjuk be, mennyi pluszpontot kaphattok önkéntes katonai szolgálat teljesítésével.

Akár 32 többletpontot is szerezhettek önkéntes katonai szolgálattal. Pluszpontokat az alábbi három meghatározott esetben kaphattok:

• a szakkiképzés nélküli legalább hat hónapos egybefüggő, önkéntes tartalékos katonai szolgálat teljesítésért: 16 többletpont,
  • a hat hónapos szolgálati ideje alatt, az alapkiképzést követően szakkiképzéssel egybefüggően végrehajtott önkéntes katonai szolgálat teljesítésért: 32 többletpont,
  • a hat hónapos alap- és szakkiképzéssel végrehajtott szolgálatot folytatólagosan követő, ismételt hat havi egybefüggő, szakkiképzéssel teljesített önkéntes katonai szolgálatért: további 32 többletpont.

Akár 32 többletpontot is lehet szerezni önkéntes katonai szolgálattal (Fotó: 123rf)

A felvi.hu tájékoztatója szerint annak jár többletpont, aki 2020. július 1. után teljesíti a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény 214. § (1a) bekezdése szerinti feltételeket.

Fontos kiemelni, hogy a többletpontra megszerzett jogosultságok nem évülnek el.

Legfeljebb 100 pont szerezhető többletpontokkal

Alap- és osztatlan képzésre, valamint felsőoktatási szakképzésre történő jelentkezésnél maximálisan 500 pontot lehet szerezni a felvételin. Ebből legfeljebb 100 pontot gyűjthetsz be többletpontokkal.

Pluszpontokat még az alábbi módon is lehet szerezni:

Országos Haditorna Verseny

Ami a tanulmányi versenyeken szerezhető többletpontokat illeti, pluszpontokat (egészen pontosan 15-öt) kapnak az Országos Haditorna Versenyen az 1–3. helyezést elért csapat tagjai ezekre a szakokra történő jelentkezésnél:

• az állami légiközlekedési alapképzési szak,
  • katonai gazdálkodási alapképzési szak,
  • katonai logisztika alapképzési szak,
  • katonai infokommunikáció alapképzési szak
  • katonai vezetői alapképzési szak,
  • a sporttudományi képzési terület alapképzési szakjai.