Free

Érdekelnek az üzleti esetoldó versenyek? Indul a regisztráció az OEV-re

Tar Gábor | 2023-02-18
Március 5-ig jelentkezhetnek a négytagú, egyetemi hallgatókból álló csapatok az idei Országos Esettanulmány Versenyre. A háromnapos döntőt április elején rendezik.

Idén 24. alkalommal rendezik meg az Országos Esettanulmány Versenyt (OEV). A nemzetközi üzleti esetoldó versenyekhez hasonlóan a diákoknak az OEV-en is egy adott céghez kötődő komplex, valós vállalati problémát kell megoldaniuk. Továbbá az általuk javasolt megoldást prezentálniuk is kell vezető iparági szakemberek előtt.

Az OEV Magyarországon a legrégebbi, legtöbb egyetemet, egyetemi hallgatót és hazai piacvezető vállalatot bevonó esetoldó versenynek számít.

A versenyre február 20. és március 5. között regisztrálhattok az OEV weboldalán – derül ki a Corvinus közleményéből.

Nappalis, legalább 3. félévüket megkezdő diákok jelentkezhetnek

A versenyre négyfős csapatok jelentkezhetnek, amelynek tagjai olyan hallgatók, akik:

• magyar vagy határon túli magyar nyelvű intézménybe járnak,
  • az egyetem rendelkezik közgazdaságtudományi és gazdálkodástudományi képzéssel,
  • a jelentkezők legalább harmadik aktív vagy passzív félévüket kezdték meg,
  • nappali tagozaton tanulnak.

A tavalyi OEV dobogós csapatai (Fotó: OEV/Facebook)

Az első vagy más néven online fordulót március 1-12. között rendezik meg. A regisztrált csapatoknak közel két hét áll rendelkezésére megoldani az esettanulmányt. Ha egy egyetemről több, mint három csapat jelentkezik, ott belső fordulót is rendeznek március 13-17. között. Egy adott egyetemről ugyanis legfeljebb három csapat juthat be az előválogatóba.

Az országos döntőt április 1-3. között tartják, ahová 12 csapat kerül be. A három napon át tartó eseményen a csapatoknak 33 órája lesz megoldani egy esettanulmányt.

Tavaly az első három helyen corvinusos csapat végzett

A tavalyi OEV-et a Corvinus csapata nyerte meg. Sőt, a 2022-es verseny második és harmadik helyét is egy corvinusos csapat szerezte meg.

2022-ben az OEV első fordulójának esetét a Lime biztosította, amelynek témája a köztereken kihelyezett rollerek logisztikája és kihasználtságuk optimalizációja volt. A döntőben pedig az ásványvízgyártó Szentkirályi által megadott esetet kellett megoldani.

Az OEV-et a Corvinus EVK Szakkollégiumának tagjai szervezik. A tavalyi verseny egyik főszervezője Forgács Benjámin volt, aki 2022 januárjában végzett gazdaságinformatikus alapszakon a Corvinuson. Szerinte az elmúlt évek tapasztalata alapján kijelenthető, hogy az esettanulmányi versenyek assessment centerekké nőtték ki magukat. Nyugat-Európában már egyre jobban elterjedt, hogy a vállalatok (akár saját szervezésű) esetoldó versenyeken toboroznak fiatal szakembereket a cégükhöz – mondta a corvinusonlineblog.hu-nak.

Az assessment center az új munkatársak kiválasztása során alkalmazott módszer. Célja, hogy a jelöltek várható beválását felmérjék. A jelölteket a betöltendő munkakörre jellemző feladatok elé állítják. Viselkedésükből, reakcióikból a munkáltató arra következtethet, miként boldogulnának az adott munkakörben.