A MOME fenntartója, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány úgy döntött, hogy a következő rektor kiválasztására új, a hazai felsőoktatásban eddig ismeretlen gyakorlatot vezet be. A legfontosabb újdonság, hogy a most meghirdetett pályázat nemzetközi, azaz a határokon innen és túl is keresik az egyetem számára legalkalmasabb vezetőt.
A MOME ONE a TechPark elsőként megépült tömbje, amely a klasszikus műhelyek (textil, fém, fa, jármű) helyszíne. (Fotó: Lakos Máté/MOME)
„Nemzeti intézmény vagyunk, ám a művészetek és a design nemzetközi nyelv” – mondta a pályázat kiírása kapcsán Böszörményi-Nagy Gergely, a MOME alapítványi elnöke. A pályázatban a szakmai előélet mellett kiemelt hangsúllyal szerepel többek között a magas szintű nemzetközi kapcsolatrendszer is.
A MOME közleményéből kiderül: a kiírás különlegessége az is, hogy a MOME fenntartója – a hazai felsőoktatásban megszokott szűk néhány hónap helyett – rengeteg időt, több mint másfél évet szán az új rektor kiválasztására.
„A kiemelkedő szakmai személyiségek évekre előre megtervezik saját előmenetelüket. Hiába írnánk ki nemzetközi pályázatot, ha nem biztosítanánk a pályázók számára a megfelelő időt” – emelte ki Böszörményi-Nagy Gergely.
A 142 éves, 2020 augusztusa óta alapítványi formában működő MOME 2022 szeptemberében indította el első angol nyelvű mesterszakjait (Photography, Interaction Design). Idén szeptemberben további két képzés, az animáció, illetve a formatervező művész mesterszakok is csak angol nyelven indulnak el, így már négy angol nyelvű képzés várja az MA-hallgatókat a következő tanévtől.
A MOME kapcsán a napokban azt is megírtuk, hogy Kósa Tamás, az egyetem egykori hallgatója, tervezőgrafikus álmodta meg azt az arculatot, amellyel Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából számos plakáton, emléktárgy révén lehet találkozni.