A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) animáció szakán – a Filmintézet támogatásával – készült alkotás a világ egyik legrangosabb filmfesztiváljának Generation 14+ programjában lesz látható.
A film azt a pillanatot mutatja be, amikor két, addig egymás számára ismeretlen ember élete összetalálkozik egy pillantás erejéig. A barátnőjéhez hazafelé buszozó fiú zötykölődés közben veszi észre, hogy a szemközti oldalon ül egy kedves lány, aki zavarba ejti őt. Mindössze az ablak tükröződésében találkozik tekintetük, és a fiú – habár csak gondolatban –, de enged a csábításnak és elképzeli, milyen lenne, ha a buszon ülő lánnyal lehetne – olvasható a MOME közleményében.
Az animációs rövidfilm azt a pillanatot mutatja be, amikor két, addig egymás számára ismeretlen ember élete összetalálkozik egy pillantás erejéig. (Fotó: MOME)
„A film egy régi Ikarus buszon játszódó kamaradarab, így a hétköznapiság ábrázolása nagy szerepet tölt be” – emelte ki diplomamunkájával kapcsolatban a film készítője, Erhardt Domonkos.
A Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában legutóbb 2019-ben szerepelt MOME animációs alkotás, amikor Buda Flóra Anna Entropia című diplomafilmje a Teddy Awardot nyerte el.
Először 2017-ben bukkant fel magyar alkotás a Generations ifjúsági és gyerekfilmeket bemutató válogatásában. Akkor szintén a MOME animáció szakjáról kikerült Vulkánsziget című 9 perces digitális rajzanimáció, amelyet Lovrity Anna Katalin készített.
Mintegy egy hónapja írtunk arról, hogy az animáció mesterszak (a formatervező művész mesterszak mellett) a 2023–24-es tanévtől csak angol nyelven indul a MOME-n. Így a tavaly szeptemberben elindított két angol nyelvű MA-szakkal (Photography, Interaction Design) együtt már négy angol nyelvű képzés várja a mesterszakos MOME-hallgatókat a következő tanévtől.
Szeptemberétől a filmrendezőképzésen túl az alábbi két specializációt is választhatják majd az animáció mesterszak hallgatói:
MOME-val kapcsolatos hír volt az is a napokban, hogy az egyetem – a hazai felsőoktatásban eddig ismeretlen gyakorlatot bevezetve – nemzetközi pályázatot írt ki következő rektorának kiválasztására. A kiírásnak nem ez az egyetlen különlegessége, ugyanis több mint másfél évet szánnak a megfelelő szakember megtalálására.