Intézményünkben – hagyományainkból is adódóan – mindig is arra törekedtünk, hogy gyakorlatorientált oktatásban részesüljenek a hallgatók. A karok mindegyikén jól felszerelt laborok, modern eszközök biztosítják ehhez a feltételeket. Természetesen nagyon fontosnak tartjuk, az elméleti alapok átadását, de nálunk párhuzamosan már az első évtől – többnyire kisebb csoportokban – megkezdődik a gyakorlati oktatás is, amely több vállalati partnerünk révén duális képzéssel is kiegészül.
A diplomások több mint 90 százaléka egy hónapon belül el tud helyezkedni a saját, képesítése szerinti területen, ráadásul versenyképes, jó fizetéssel. A diákok számára fontos szempont lehet az is, hogy nem emelkedett a költségtérítéses képzések díja az elmúlt tanévhez képest. További vonzerőt jelenthet, hogy országos viszonylatban kiemelkedően magas ösztöndíj-lehetőségeket és nemzetközi tanulmányi programokat biztosít az intézmény.
Fotó: Kőhalmi Péter
A modellváltás az egyetemi autonómia garantálása mellett sokkal szabadabb gazdálkodást, erőteljesebb üzletiesítési lehetőségeket, a bürokratikus folyamatok csökkentését, valamint a bérezési és jutalmazási rendszer rugalmasabb alakítását teszi lehetővé. Az eltelt nyolc hónap minden egyetemi polgárunk számára új lehetőséget nyitott.
Miután az elmúlt hónapokban a kuratóriumunkkal karöltve megalkottuk az új struktúrához szükséges jogi környezetet, ez év elején eddig soha nem látott mértékű béremelést valósítottunk meg, ami szintén az oktatás színvonalának emelkedéséhez vezet már középtávon is. Az eddigi munkánk egyik fontos eredménye, hogy annak ellenére nőtt az Óbudai Egyetemet első helyen választók száma, hogy országosan kevesebben jelentkeztek felsőoktatási intézményekbe.
Fontos hangsúlyozni, hogy a kuratórium az egyetem operatív működésébe nem kíván beavatkozni, hanem azt ráhagyja a rektorra – aki szintén a testület tagja – és az intézmény szenátusára, ugyanakkor a stratégiai elvárásokat meghatározza, és természetesen stratégiailag is értékeli az eredményeket.
NÉVJEGY:
Kovács Levente
1977-ben született a Temesvártól száz kilométerre fekvő Resicabányán.
2000-ben szerzett villamosmérnöki diplomát a Temesvári Műszaki Egyetemen, majd egészségügyi mérnöki MSc-t a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. 2013-ban habilitált. Kutatási területe a modern irányításelmélet és az élettani szabályzások.
Tanított a Temesvári Műszaki Egyetemen, a nagyváradi Partium Keresztény Egyetemen, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Meghívott előadója több, a világ élvonalába tartozó univerzitásnak, mint a National University Singapore, a Gent University, a Tsinghua University, a Stanford University, a Harvard University.
2015-ben ez EU kutatói aranyérmének számított ERC-pályázat nyertese.
2019. július 15-től rektorként irányítja az Óbudai Egyetemet.