A héten megírtuk, hogy négy magyar tudós került fel a világ legidézettebb kutatóit tartalmazó idei listára. Valójában azonban öt, magyarországi intézményben kutató szakember kapott helyet a közel 7000 tudóst felsoroló listán, ugyanis Horváth Tamás, az Állatorvostudományi Egyetem kutatóprofesszora is tagja az elit körnek.
A korábbi híradások azért nem tettek említést Horváth Tamásról, mert a legidézettebb kutatók listáját összeállító Clarivate brit–amerikai elemző cég adatbázisában Horváth Tamás fő intézményeként nem az Állatorvostudományi Egyetem, hanem a Yale Egyetem van feltüntetve, így a magyar kutatót az amerikai tudósok listájában szerepeltetik. (A Yale Egyetemen az Orvostudományi Kar professzora a magyar kutató.)
Az amerikai Yale Egyetem épülete New Haven városában, Connecticut államban (Fotó:123rf)
Az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) ugyanakkor szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az ÁTE Anatómiai és Szövettani Tanszékének kutatóprofesszora is szerepel a listán. Horváth Tamás szakmai pályafutásával kapcsolatban azt emeli ki az MTI, hogy harmadik generációs állatorvosként Budapesten végzett 1992-ben, majd a PhD-fokozatát szintén Magyarországon szerezte biológiai tudományokban.
A kutató szakmai karrierjéről további részleteket lehet megtudni az Állatorvostudományi Egyetem honlapján olvasható interjúból.
Horváth Tamás a több tudományterületet együttesen számba vevő úgynevezett cross-field kategóriában rendelkezik olyan sokat idézett publikációkkal, amelyek a hivatkozások száma alapján bekerültek a legjobb 1 százalékba. A lista elkészítésénél a 2011 és 2021 között megjelent legidézettebb, legfeljebb 30 szerzőjű közleményeket vették figyelembe.
Horváth Tamáson kívül, ahogy azt korábban megírtuk, négy további, hazai intézményekben kutató magyar szakember került fel a listára: