Uni

„Ma már elengedhetetlen egy mesterfokozatú diploma”

UNIside | 2023-02-10
Ötödik félévét kezdte az ELTE TáTK nemzetközi tanulmányok szakán a kisvárdai Vasas Máté, aki 20 évesen már úgy látja: a biztos jövő záloga egy mesterfokozatú diploma és az élethosszig tartó tanulás.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, Vasas Máté az UNI 2023-nak adott interjúban többek között arról beszél, hogy milyen fontos manapság a mesterdiploma, de sokan munka mellett nem tudnak rá időt szakítani.

 

Mi alapján döntöttél a továbbtanulásról?

Mint a legtöbb középiskolás a pályaválasztás előtt, a Felvi.hu-n böngésztem, és az ott található információk alapján kezdtem el ebbe az irányba orientálódni, de meghallgattam az ismerősök ajánlását is. Engem az motivált, hogy azt tanuljam, amit szeretek. Összességében mindezek miatt döntöttem a TáTK mellett, és boldogan kijelenthetem, hogy nem választhattam volna jobbat, mint az ELTE.

Vasas Máté, a Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója (Fotó: UNI 2023)

Mennyire tartod nehéznek, vagy éppen könnyűnek a képzésedet?

Véleményem szerint megfelelő idő- és energiaráfordítással minden szakot el lehet végezni, akár a nehezebb, vagy éppen a könnyebben teljesíthetők közé tartozik. Én azt érzem, hogy beleteszem a maximumot, amit csak tudok.

 

Menned kell (szakmai) gyakorlatra?

Igen, ez hozzátartozik a képzéshez. Jelenleg az ötödik félévemet kezdtem el, és most fogok belecsöppeni a szakmai gyakorlat világába.

 

Tervezel továbbtanulni mesterképzésen?

Igen. Hogy milyen szakon, azt pontosan még nem tudom, viszont szintén az államigazgatással foglalkozó mesterszakokkal szemezgetek. Ahhoz, hogy valaki megállja a helyét a versenyszférában és a munkaerőpiacon, ma már elengedhetetlen egy mesterdiploma. Mondhatnám úgy is, hogy jobban megbecsülik azokat a munkavállalókat, akiknek mesterfokozatú végzettségük is van.

 

Mit gondolsz a munka melletti tanulásról?

Ahogy a mondás tartja, a jó pap is holtig tanul. Fontos, hogy munka mellett is fordítsunk időt rá, amennyiben van rá lehetőség. Sajnos nem mindig engedheti meg magának valaki ezt, sokaknak az idejébe nem fér bele, de szerintem az lenne az ideális, ha a munka mellett is jutna idő saját magunk fejlesztésére, a továbbtanulásra. A levelezőképzés tökéletes megoldást nyújthat erre, a hátulütője annak finanszírozásában van, hiszen nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy önerőből fizessenek ki félévente több százezret egy szak elvégzésére.

Ahhoz, hogy valaki megállja a helyét a versenyszférában és a munkaerőpiacon, ma már elengedhetetlen egy mesterdiploma. (Fotó: 123rf)

Milyen területen helyezkednél el a legszívesebben?

Az államigazgatásban szeretnék dolgozni.

 

Mekkora jövedelemre számítasz pályakezdőként?

300-400 ezer forintra.

 

A jogi képzéssel kapcsolatos legújabb rangsorokat az UNI 2023 kiadványunkban olvashatjátok el, amit itt tudtok megvásárolni

Ha kifejezetten a jogi képzési terület érdekel, ahhoz itt találsz általános információkat. Ha a jogász diploma jövője érdekelne a technológiai fejlődések korában, akkor Komáromi László, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karának dékánjával készült interjúnkat ajánljuk a figyelmedbe. Amennyiben pedig a közjegyzői munka érdekelne, akkor olvasd el Máté Viktor, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elnökhelyettesével készült interjúnkat.