Innováció

Kevesebb, mint két hét és itt az Innovátorok Napja!

UNIside | 2024-09-16
A Bosch csoport és a Richter Gedeon Nyrt. egy egész napon keresztül vendégül látja a jövő feltalálóit. Tavaly a mesterséges intelligencia, idén pedig a fiatal generáció adja a szakmai előadások fő témáját, a panelbeszélgetések mellett idén először adják át a BoschxRichter Ipari Innovációs Díjat. Nézzük, mit tartogat a program!

Inspiratív, modern helyszínen, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán rendezik meg az izgalmas kerekasztal-beszélgetésekben, interaktív kiállításokban bővelkedő eseményt.

A szakmai programok 9:30-kor kezdődnek, de érdemes már a kapunyitásra a helyszínre érkezni: 8:30-tól várják az érdeklődőket. A panelbeszélgetéseket és a rendezvényt Dr. Szászi István (a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban) és Orbán Gábor (a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója) nyitják meg.

Ezt követően nemzetközi technológiai trendek kerülnek terítékre beszél Szolyák Tamás (a Richter Gedeon Nyrt. törzskönyvezési és betegbiztonsági igazgatója), valamint Steffen Hoffmann (a Bosch ügyvezető igazgatója az Egyesült Királyságban, valamint a Bosch csoport észak- és kelet-európai regionális elnöke) beszélgetésében.

Fedezzük fel együtt a jövőt! Hazai és nemzetközi vezető szakértőink segítségével bemutatkoznak a legújabb autóipari és gyógyszeripari megatrendek. Vajon 10 év múlva önvezető autókkal közlekedünk és még okosabb tablettákkal gyógyulhatunk? Milyen technológiák formálják a jövőt és milyen szerepe lehet ebben a Z-generációnak?

A 10 óra 10 perctől kezdődő panelen az egyetemek és nagyvállalatok együttműködéséről tudhatunk meg többet, a panelben az ELTE és a Pécsi Tudományegyetem hallgatója is részt vesz.

Egyre többször halljuk az „ökoszisztéma” kifejezést, de mit is jelent pontosan? Miért fontos ez az együttműködés az innovatív nagyvállalatok és a felsőoktatás életében, mit tanulhatnak egymástól a szereplők? Ismerd meg egy trendformáló együttműködés részleteit: tudj meg mindent a Bosch és a Richter innovációs ökoszisztémáinak működéséről és arról, hogyan dolgoznak a jövő kihívásainak megoldásán!

A beszélgetésben részt vesz Kemler András (a Bosch csoport létesítménygazdálkodásért felelős vezetője Magyarországon és az Adria régióban), Pércsi Szilárd (a Richter Gedeon Nyrt. Innovációs és pályázati iroda vezetője) Gellén Henrietta (Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Doktori Iskolájának hallgatója) és Varga Bori (az ELTE Informatikai Karának hallgatója).

A kávészünet után 11:10-től a rendezvény fő attrakciója következik, a BoschxRichter Ipari Innovációs Díj átadása, aminek részleteiről korábbi cikkünkben beszámoltunk.

Az együttműködő cégek nem csak beszélnek a fejlesztésről, hanem tesznek is érte. A Z-generáció elvárásait kutatva érdekes eredményeket kaptak, amelyeket 12 órától osztanak meg az érdeklődőkkel. Fő kérdésük: milyen változásokat hozhat a fiatalok új szemlélete a gazdaságban, a felsőoktatásban, a munkahelyeken, a közlekedésben vagy a gyógyításban?

A Bosch és a Richter közös rendezvényén szakemberek számolnak be eddigi eredményeikről. (Fotó:boschxrichter.hu)

A beszélgetésben részt vesz Erdei Katalin (a Richter Gedeon Nyrt. HR igazgatója), Somogyi András (a Bosch csoport humán erőforrásért felelős alelnöke Magyarországon és az Adria régióban), valamint Steigervald Krisztián generációkutató (SteiGen Consultancy Kft.).

A fiatalokról való gondolkodás nem lehet teljes anélkül, hogy magukat a fiatalokat is megszólítanák. A nap záró-panelbeszélgetésének témája a Z-generációs innovátorok, és jó példáik. A kerekasztal 12:30-kor kezdődik.

Milyen szikra kell a sikerhez? Hogyan lehet fenntartani az újítás iránti vágyat és a motivációt? Mai fiatalként vajon könnyebb innovátornak lenni, mint Robert Bosch és Richter Gedeon idejében? Mire elég a kreativitás?

Résztvevő előadók:

  • Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója, aki a Forbes 30 Under 30 listáján is helyet kapott
  • Wettstein Albert, a Munch alapítója, aki a Google kaliforniai központjában intenzív képzési programon vett részt, szintén a Forbes 30 Under 30 listása,
  • Silur – Ábrahám Endre, etikus hacker, kriptográfus, blockchainfejlesztő és -tanácsadó, akadémiai kutató,
  • Dombi Zsófia Borbála (Senior Global Medical Advisor, Richter Gedeon Nyrt.), aki jelenleg az oxfordi egyetem pszichiátria szakán PhD hallgató. Kezdeményezésére indult el a Richter első well-being programja, mely már több HR díjat is nyert.
  • Horváth Ádám (okleveles villamosmérnök, JMP Technical Engineering), aki számos önvezető autózással kapcsolatos innovációs projekten dolgozik.

A haladó szellemű szakmai programok után a résztvevőket állófogadással várják 13 órától, amely után lehetőség lesz megtekinteni a BoschxRichter CU.BE épületét és a Richter Látogatóközpontot.

Az esemény házigazdája a YouTube-on látható Future Talks című podcastből ismerhető Krizsó Szilvia műsorvezető, kommunikációs tanácsadó, tréner és Miller Dávid színész-műsorvezető lesz, akinek szintén fontos a Z-generációs fiatalokhoz való közelítés. Az esemény nyelve egy kerekasztal beszélgetés kivételével magyar, de a szervezők minden programhoz biztosítanak tolmácsolást.

A részletes program mellett a résztvevőkről, előadókról is bővebben lehet tájékozódni az esemény honlapján.

Az Innovátorok Napján számos újítást lehet testközelből megvizsgálni. Forrás: boschxrichter.hu

Nem értek az innovációhoz – én is mehetek az Innovátorok Napjára?

Az üzleti és egyetemi partnerek, kormányzati meghívottak mellett a szervezők a szakma képviselőit, és a jövő innovátorait, azaz a diákokat is tárt karokkal várják.

A látogatás előzetes regisztrációhoz kötött, a létszám korlátozott. Jelentkezni mindössze egy perc alatt lehet az fenti online felületen.

Helyszín: 1103 Budapest, Robert Bosch utca 14.